Lámete si hlavu, jak odstranit mastné skvrny ze svého oblíbeného oblečení? Máme pro vás pár tipů, jak se vyčistnit mastné skvrny snadno a rychle.

Přípravek na nádobí

Stejně jako u mastného nádobí vám pomůže přípravek na nádobí i s mastnými skvrnami na oblečení nebo jiném textilu. Všechny možné jary a pury totiž obsahují látky, které jsou stvořené přímo na boj s mastnotou. Na skvrnu jednoduše kápněte trochu přípravku vetřete do látky, rukou nebo houbičkou. Nechte chvíli působit a pak opláchněte. Mastnoty se zbavíte a oblečení můžete vyprat klasicky v pračce podle instrukcí na štítku.

Další kuchyňští pomocníci – škrob, ocet nebo citron?

S mastnou skvrnou vám pomůžou i další pomocníci, které najdete v kuchyni. Třeba takový ocet, jedlá soda, škrob nebo citron.

→ Octová voda je obecně účinnější na jakékoliv skvrny než samotná voda. Vytvořte roztok smícháním jednoho dílu octa a dvou dílů vody a skvrnu v této směsi opláchněte. Potom ještě propláchněte pod tekoucí vodou a hoďte do pračky na obvyklý program. Podobně jako octová voda může pomoci i citronová voda. Zbyl vám citron z vaší tequillové party? Nevyhazujte ho. Vytvořte směs s vodou a skvrnu pokapejte. Poté opět vyperte v pračce běžným způsobem.

ocet proti mastným skvrnám

→ Možná vám doma zrovna ocet došel, ale prášek do pečiva nebo jednou sodu najdete? Pak z jednoho nebo druhého prášku vytvořte smícháním s vodou kašičku a nechte chvíli působit. Pak opět propláchněte pod tekoucí vodou a vyperte.

→ Pomoci vám může i škrob. Ten bez smíchaní s vodou nasypte na mastnou skvrnu a nechte působit alespoň 15 minut. Škrob na oblečení zaschne, pak ho z textilu seškrábejte a vyperte v pračce běžným způsobem.

mastných skvrn se zbavíte pomocí škrobu

Náplň do zapalovače i dětský pudr

Možností, jak se zbavit mastné skvrny z oblečení je mnohem více. Čím dalším byste mohli odstranit mastné skvrny? Využít můžete například dětský pudr nebo náplň do zapalovače.

Použití dětského pudru je prakticky stejné jako použití škrobu. Mají podobnou strukturu, a tak jej můžete i podobně využít. Nasypte dětský pudr na skvrnu a nechte působit. Poté seškrábejte nebo smeťte, propláchněte pod vodou a vyperte.

Možná doma nemáte nic z výše uvedeného, ale naopak máte náplň do zapalovače nebo WD-40. Jednoduše přípravek nastříkejte na skvrnu a nechte asi 15 – 20 minut působit. A pak jako vždy – omyjte ošetřované místo a vyperte v pračce.

Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Dárky pro tchýni a tchána

Dárky pro tchýni a tchána

Přemýšlíte, jakým dárkem potěšíte tchána nebo tchýni? Dárky k Vánocům nebo narozeninám mohou dát zabrat. Zvlášť, když mají vše.
14.11.2018
Jak odstranit žmolky ze svetru?

Jak odstranit žmolky ze svetru?

Noční můra každého majitele svetru - žmolky. Jak je odstranit nebo jim rovnou předejít? A nejen ze svetru, objevit se můžou i jinde.
31.7.2018
Jak odstranit krev z oblečení

Jak odstranit krev z oblečení

Krev na oblečení na oblečení je zlý sen každého z nás. Občas se to však stane. Třeba u zubaře nebo jiným způsobem. Poradíme vám, jak ji efektivně odstranit a na co si dát pozor.
18.2.2018
Jak změřit pánské tričko

Jak změřit pánské tričko

Poradíme vám jak se správně změřit a srovnat míry s našimi produkty tak, aby vám triko sedlo jako ulité.
21.11.2017