Je lepší pánský kabát nebo bunda? A k čemu který kousek oblečení nosit, abyste vypadali co nejlépe? 

Proč obléknout pánskou zimní bundu

Pánské zimní bundy jsou ve většině případů laděné do sportovního vzhledu. Můžete v nich vyrazit na rychlou procházku se psem, nebo třeba na lyže. Zároveň, pokud i další vaše se řadí mezi sportovní kousky, pánská bunda je pro vás jako dělaná. Je jen na vás, jaký střih pánské bundy si zvolíte. A že jich je na výběr vážně pořádná nabídka!
Pokud se rozhodnete, že letošní zimu přečkáte v pohodlné bundě, přizpůsobte k tomu i zbytek svého outfitu. Bundy jsou totiž kouskem, které byste neměli vytahovat společně s oblekem. Zvolte raději ležérnější kousky - džíny, trička a mikiny. Bez obav můžete sáhnout i po košili nebo svetru a něčem trochu více elegantním. I když je bunda veskrze sportovní kousek, nepatří jen na těla sportovců směřujících do posilovny.

bunda se svetrem

A jaké má výhody zimní kabát?

Pánský kabát je kouskem, který nesmí chybět ve skříni žádného byznysmana nebo ředitele. Přijdete do práce nebo na jednání, sundáte kabát a ukážete svůj luxusní oblek. Tak nějak vypadá správné využití pánského kabátu. Kabát je ale kouskem oblečení, na který byste ve skříni měli najít místo. V zimě je totiž plno společenských akcí, kde budete v kabátě vypadat tak nějak lépe. I když třeba jen u šatny na ples, do divadla nebo na koncert vážné hudby

Stejně jako bund, i kabátů je celé řáda. Klasicky dlouhý kabát končí nad kolenami, a tak zahřeje velkou část těla. Můžete se ale setkat i s extrémně dlouhým kabátem až na zem, nebo naopak krátkým pánským kabátem jen do pasu. Ten má z těchto všech typů nejblíže k zimní bundě a unosíte ho, právě když hledáte kompromis mezi kabátem a bundou.

do divadla v kabátu


A proto se vyplatí mít ve skříni oba druhy oblečení a vytáhnout vždy ten, který je pro plánovanou příležitost vhodnější.


Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Jak vybrat kabát?

Jak vybrat kabát?

Vybíráte zimní kabát a stále nevíte, který zvolit? Podívejte se na náš praktický návod, který Vám výběr toho správného kabátu usnadní.
26.12.2016
Jak nosit sako - etiketa

Jak nosit sako - etiketa

Víte jaké zvolit sako, kdy je vhodné zvolit jakou barvu a zda je můžete nosit rozepnuté? Náš návod vám pomůže se vyhnout společenským faux pas.
16.12.2016
Jak vybrat pánskou košili?

Jak vybrat pánskou košili?

Nejste si jistí vhodností dané košile nebo se právě rozhodujete jakou koupit? Podívejte se na základní tipy k nákupu pánské košile.
11.12.2016
Co si obléknout k maturitě?

Co si obléknout k maturitě?

Chcete chybějící znalosti doplnit oslnivým oblečením u maturity? Pak si dobře přečtěte, jak se obléct k maturitě.
3.4.2019