Existuje tolik možností, jak si na jahodách pochutnat. A zhruba stejný počet možností, jak se jahodami umazat. Stačí chvilka a červenou šťávu z jahody máte na novém tričku nebo kalhotách, i když si dáváte sebevětší pozor. My ale víme, jak se jahodových skvrn zbavit.

Čím dříve, tím lépe

Snad všechny skvrny je lepší vyčistit dříve, než zaschnou. A jahodové fleky jsou na tom stejně. A tak jednejte hned! A jak?

  • Čerstvou skvrnu lehce vysajte ubrouskem.
  • Místo opláchněte pod studenou vodou.
  • Skvrnu vyperte s pracím prostředkem v teplé vodě. Klidně jen ručně.

Co když skvrna nepouští?

  • Přidejte do vody s pracím prostředkem citronovou šťávu nebo ocet. Nechte asi 15 minut působit.
  • Vyperte v pračce tak, jak jste zvyklí.

Jak si poradit se zaschlými skvrnami od jahod?

Ve většině případů ale jahodové skvrny ihned vyprat nezvládnete. Naštěstí známe tipy a triky, jak se vypořádat i s těmi zaschlými skvrnami. 

Horkou vodu na oblečení

Zvládne vaše špinavé oblečení i hodně horkou vodu? Vlastně vařící? Pokud ano, nalijte ji na skvrnu a sledujte, jak pomalu mizí. Nechte pak asi půl hodiny odstát ve vodě a nakonec vyperte obvyklým způsobem na co nejvyšší možnou teplotu, kterou oblečení snese.

Jenže co když je oblečení na vysoké teploty náchylné? Pořád je tu naštěstí ocet a citronová šťáva. Postupujte stejně jako v případě čerstvé skvrny a nezapomínejte oblečení vždy vyprat!

A když ani horká voda, ocet nebo citronová šťáva nepomohou, vsaďte na chemické čističe a bělidla. Nebo na profesionály z čistírny.

Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Dárky pro tchýni a tchána

Dárky pro tchýni a tchána

Přemýšlíte, jakým dárkem potěšíte tchána nebo tchýni? Dárky k Vánocům nebo narozeninám mohou dát zabrat. Zvlášť, když mají vše.
14.11.2018
Jak odstranit žmolky ze svetru?

Jak odstranit žmolky ze svetru?

Noční můra každého majitele svetru - žmolky. Jak je odstranit nebo jim rovnou předejít? A nejen ze svetru, objevit se můžou i jinde.
31.7.2018
Jak odstranit krev z oblečení

Jak odstranit krev z oblečení

Krev na oblečení na oblečení je zlý sen každého z nás. Občas se to však stane. Třeba u zubaře nebo jiným způsobem. Poradíme vám, jak ji efektivně odstranit a na co si dát pozor.
18.2.2018
Jak změřit pánské tričko

Jak změřit pánské tričko

Poradíme vám jak se správně změřit a srovnat míry s našimi produkty tak, aby vám triko sedlo jako ulité.
21.11.2017