Co je rychlé rande?

Nemáte čas hledat svou spřízněnou duši a internetové seznamky vás už nebaví? Zkuste offline a zrychlenou verzi. Za jeden večer tak můžete potkat třeba 10 žen. S každou si rychle popovídáte a jestli chemie funguje oboustranně, to se na konci večera dozvíte. Místo deseti večerů tak absolvujete jen jeden a neztratíte drahocenný čas.

Speed datingových agentur najdete pěknou hromadu, logicky nějvětší pak ve velkých městech. A tak v Praze, Brně nebo Olomouci nemusíte dlouho čekat a hledat a můžete vyrazit. Agentury organizují setkání podobně starých účastníků jednou do měsíce v restauraci nebo kavárně. Ženy sedí u svých stolečků po celou dobu konání akce a muži se u nich vždy střídají. S začátkem akce pak začíná i časový limit, nejčastěji 5 minut. Během této doby si můžete s protějškem povídat o čemkoliv chcete. O sobě, o svých zájmech nebo práci. Pokud patříte k trémistům, klidně si připravte několik témat, o kterých byste chtěli mluvit. Pět minut je ale krátká doba, během které se stačíte oba dva prakticky jen představit. Záleží tak na prvním dojmu a vzájemné chemii, jestli na konci večera získáte kontakt na slečnu. Po časovém limitu se muži přesouvají k dalšímu stolečku a časomíra začíná znovu běžet.

Jak poznáte, jestli se líbíte?

Většinou na konci večera odevzdáte kartičku, kde u jednotlivých protějšků zatrhnete, zda byste chtěli potkat i v budoucnu. Pokud jsou sympatie vzájemné, dostanete kontakt. A pokud ne, vlastně nemusíte být zklamaní. Vždyť to bylo jen pět minut.

Výhody speed datingu

  • Rychlost a čas. Kde jinde potkáte za hodinu tolik zástupců opačného pohlaví, kteří touží po seznámení?
  • Osobní kontakt. Ani hodiny psaní na online seznamce vám neřeknou tolik jako osobní setkání a první dojem.
  • Potkáte vrstevníky. Nemusí z toho být láska do konce života, ale může z toho být klidně přátelství s podobně starými lidmi.
  • Bezpečnost. Díky agentuře, která setkání organizuje, dostane kontakt na vás jen ten, koho chcete vidět také.
  • Odreagování. Potkat se s novými lidmi může být zábava, nacvičíte si sociální kontakt a nestane se z vás pračlověk z jeskyně.

A co je na něm špatné?

  • Musíte rychle udělat dobrý dojem. Pokud jste stydliví, asi těžko zabodujete hned na prvním setkání. A právě prvních pár vteřin rozhoduje o tom, zda se s protějškem někdy potkáte. Na druhou stranu přehnané seběvědomí vám pozvánku na druhé rande také nezajistí.
  • I rychlost může být na škodu. Potkat například deset lidí během hodiny může pořádně zamotat vaši paměť. Snad si pak při vzpomínkách na večer budete všechno dobře pamatovat. Radíme, abyste si ušetřili pochyby a dělali nenápadné poznámky průběžně.
  • Do nitra duše nenahlédnete. Za pět minut si toho moc neřeknete, sotva zjistíte oblíbené zvíře. Když je tam ale chemie, můžete na něčem stavět a druhého poznávat do hloubky.
  • Nic není zadarmo. Za rychlé rande musíte agentuře zaplatit. Je jen na vás, jestli jste ochotni investovat pár stovek do možné lásky, přátelství nebo alespoň dobrodružství.

Co obléknout na rande?

Žádná pravidla, jak se obléknout na rande nikde nenajdete. Stejně tak tomu je u rychlého rande. Vzhledem k tomu, že musíte zapůsobit na první pohled, oblékněte si něco pohodlného, stylového, trochu formálního a hlavně něco, co vás charakterizuje. Protějšku to může hodně napovědět. Pánové, krok vedle určitě neuděláte pohodlnou a padnoucí pánskou košilí nebo elegantním tričkem. Na nohy natáhněte plátěné kalhoty nebo rifle a nemáte se za co stydět.

Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Tipy na nejlepší valentýnské dárky pro muže

Tipy na nejlepší valentýnské dárky pro muže

Lámete si hlavu, čím potěšit správného chlapa? Nás napadá hned několik možností na skvělý valentýnský dárek.
12.1.2019
Plesová sezóna je tady. Víte, jak se obléct na ples?

Plesová sezóna je tady. Víte, jak se obléct na ples?

Překvapte své známé skvělou volbou šatníku a chováním pravého gentlemana. S našimi radami se na plese neztratíte.
7.1.2019
Zazářit na silvestrovské party? Žádný problém

Zazářit na silvestrovské party? Žádný problém

Konec roku na spadnutí a vy ještě nevíte, co si obléknete na oslavu nového roku? Nebojte se. My to víme.
20.12.2018
Co si obléct na vánoční večírek a jak si ho skvěle užít?

Co si obléct na vánoční večírek a jak si ho skvěle užít?

Vánoční večírek - každoroční společenská akce, kde se potkáte s kolegy a šéfem. Víme, jak se na vánoční večírek obléknout, jak se na něm bavit a hlavně jak to udělat, aby vám druhý den nebylo zle.
19.11.2018