Co je rychlé rande?

Nemáte čas hledat svou spřízněnou duši a internetové seznamky vás už nebaví? Zkuste offline a zrychlenou verzi. Za jeden večer tak můžete potkat třeba 10 žen. S každou si rychle popovídáte a jestli chemie funguje oboustranně, to se na konci večera dozvíte. Místo deseti večerů tak absolvujete jen jeden a neztratíte drahocenný čas.

Speed datingových agentur najdete pěknou hromadu, logicky nějvětší pak ve velkých městech. A tak v Praze, Brně nebo Olomouci nemusíte dlouho čekat a hledat a můžete vyrazit. Agentury organizují setkání podobně starých účastníků jednou do měsíce v restauraci nebo kavárně. Ženy sedí u svých stolečků po celou dobu konání akce a muži se u nich vždy střídají. S začátkem akce pak začíná i časový limit, nejčastěji 5 minut. Během této doby si můžete s protějškem povídat o čemkoliv chcete. O sobě, o svých zájmech nebo práci. Pokud patříte k trémistům, klidně si připravte několik témat, o kterých byste chtěli mluvit. Pět minut je ale krátká doba, během které se stačíte oba dva prakticky jen představit. Záleží tak na prvním dojmu a vzájemné chemii, jestli na konci večera získáte kontakt na slečnu. Po časovém limitu se muži přesouvají k dalšímu stolečku a časomíra začíná znovu běžet.

Jak poznáte, jestli se líbíte?

Většinou na konci večera odevzdáte kartičku, kde u jednotlivých protějšků zatrhnete, zda byste chtěli potkat i v budoucnu. Pokud jsou sympatie vzájemné, dostanete kontakt. A pokud ne, vlastně nemusíte být zklamaní. Vždyť to bylo jen pět minut.

Výhody speed datingu

 • Rychlost a čas. Kde jinde potkáte za hodinu tolik zástupců opačného pohlaví, kteří touží po seznámení?
 • Osobní kontakt. Ani hodiny psaní na online seznamce vám neřeknou tolik jako osobní setkání a první dojem.
 • Potkáte vrstevníky. Nemusí z toho být láska do konce života, ale může z toho být klidně přátelství s podobně starými lidmi.
 • Bezpečnost. Díky agentuře, která setkání organizuje, dostane kontakt na vás jen ten, koho chcete vidět také.
 • Odreagování. Potkat se s novými lidmi může být zábava, nacvičíte si sociální kontakt a nestane se z vás pračlověk z jeskyně.

A co je na něm špatné?

 • Musíte rychle udělat dobrý dojem. Pokud jste stydliví, asi těžko zabodujete hned na prvním setkání. A právě prvních pár vteřin rozhoduje o tom, zda se s protějškem někdy potkáte. Na druhou stranu přehnané seběvědomí vám pozvánku na druhé rande také nezajistí.
 • I rychlost může být na škodu. Potkat například deset lidí během hodiny může pořádně zamotat vaši paměť. Snad si pak při vzpomínkách na večer budete všechno dobře pamatovat. Radíme, abyste si ušetřili pochyby a dělali nenápadné poznámky průběžně.
 • Do nitra duše nenahlédnete. Za pět minut si toho moc neřeknete, sotva zjistíte oblíbené zvíře. Když je tam ale chemie, můžete na něčem stavět a druhého poznávat do hloubky.
 • Nic není zadarmo. Za rychlé rande musíte agentuře zaplatit. Je jen na vás, jestli jste ochotni investovat pár stovek do možné lásky, přátelství nebo alespoň dobrodružství.

Co obléknout na rande?

Žádná pravidla, jak se obléknout na rande nikde nenajdete. Stejně tak tomu je u rychlého rande. Vzhledem k tomu, že musíte zapůsobit na první pohled, oblékněte si něco pohodlného, stylového, trochu formálního a hlavně něco, co vás charakterizuje. Protějšku to může hodně napovědět. Pánové, krok vedle určitě neuděláte pohodlnou a padnoucí pánskou košilí nebo elegantním tričkem. Na nohy natáhněte plátěné kalhoty nebo rifle a nemáte se za co stydět.

Pánské triko bez potisku žluté RX4215
 • XXL
  (1 ks)
  Doprava k Vám domů:
  Skladem (1 ks)-35% Zasíláme do 24 hodin
 • Sleva 35 %
Pánské kalhoty tmavě modré UX2548
 • s29
  (5 ks)
  Doprava k Vám domů:
  Externí sklad (5 ks) Zasíláme do 4-7 pracovních dnů
 • s30
  (15 ks)
  Doprava k Vám domů:
  Externí sklad (15 ks) Zasíláme do 4-7 pracovních dnů
  Pánské kalhoty chinos bílé UX2600
  • s28
   (2 ks)
   Doprava k Vám domů:
   Externí sklad (2 ks) Zasíláme do 4-7 pracovních dnů
  • s30
   (9 ks)
   Doprava k Vám domů:
   Externí sklad (9 ks) Zasíláme do 4-7 pracovních dnů
   Pánské kalhoty chinos světle šedé UX2563
   • s30
    (5 ks)
    Doprava k Vám domů:
    Externí sklad (5 ks) Zasíláme do 4-7 pracovních dnů
   • s31
    (15 ks)
    Doprava k Vám domů:
    Externí sklad (15 ks) Zasíláme do 4-7 pracovních dnů
   • s32
    (12 ks)
    Doprava k Vám domů:
    Externí sklad (12 ks) Zasíláme do 4-7 pracovních dnů

    Podělte se s přáteli o inspiraci

    Kategorie článku    Podobné články

    Dárky pro tchýni a tchána

    Dárky pro tchýni a tchána

    Přemýšlíte, jakým dárkem potěšíte tchána nebo tchýni? Dárky k Vánocům nebo narozeninám mohou dát zabrat. Zvlášť, když mají vše.
    14.11.2018
    3 důvody, proč ponožky nejsou zas tak špatný dárek

    3 důvody, proč ponožky nejsou zas tak špatný dárek

    Dostat nebo darovat ponožky k Vánocům není zas tak špatný nápad. Přečtěte si proč.
    15.12.2018
    Jak vybrat kabát?

    Jak vybrat kabát?

    Vybíráte zimní kabát a stále nevíte, který zvolit? Podívejte se na náš praktický návod, který Vám výběr toho správného kabátu usnadní.
    26.12.2016
    Jak nosit sako - etiketa

    Jak nosit sako - etiketa

    Víte jaké zvolit sako, kdy je vhodné zvolit jakou barvu a zda je můžete nosit rozepnuté? Náš návod vám pomůže se vyhnout společenským faux pas.
    16.12.2016