Bunda nebo kabát

Tím hlavním, co vás může před deštěm ochránit, je samozřejmě deštník. Kdo má ale pořád myslet na to, aby ho nezapomněl doma na botníku, nebo si jej vůbec pořídil? Když je venku pořádná přeháňka, na deštník asi nezapomenete. Dost často se ale můžete setkat s krátkými přeháňkami během dne, které se objeví bez varování. Kdo si pak má ráno vzpomenout, že se mu deštník může hodit? Problém za vás může vyřešit třeba nepromokavá přechodová bunda. Ideálně nějaká s kapucí, která vám pomůže před deštěm ochránit i vlasy.

Přeháňky, před kterými se chcete uchránit, se objevují hlavně na jaře a na podzim. V zimě se z nebe snáší spíše sníh než kapky deště a v létě vám je to jedno. Když zmoknete, rychle zase v teple uschnete. S věčným přemýšlením nad tím, jestli bude pršet, vám pomůže pánská nepromokavá jarní nebo podzimní bunda. Stačí vědět, z jakého je materiálu.

Stejně dobře jako nepromokavá bunda může posloužit i pánský kabát. Záleží, jakému stylu oblékání dáváte přednost – elegantní nebo sportovní? A podle toho si pak můžete vybrat vhodný nepromokavý jarní nebo podzimní kabát.

Pánská zimní bunda grafitowa
 • S
  (36 ks)
  Doprava k Vám domů:
  Externí sklad (36 ks) Zasíláme do 4-7 pracovních dnů
 • M
  (11 ks)
  Doprava k Vám domů:
  Externí sklad (11 ks) Zasíláme do 4-7 pracovních dnů
 • L
  (10 ks)
  Doprava k Vám domů:
  Externí sklad (10 ks) Zasíláme do 4-7 pracovních dnů
 • XL
  (20 ks)
  Doprava k Vám domů:
  Externí sklad (20 ks) Zasíláme do 4-7 pracovních dnů
 • XXL
  (40 ks)
  Doprava k Vám domů:
  Externí sklad (40 ks) Zasíláme do 4-7 pracovních dnů
 • Sleva 42 %
Pánská bunda koženková černá
 • M
  (5 ks)
  Doprava k Vám domů:
  Externí sklad (5 ks) Zasíláme do 4-7 pracovních dnů
 • L
  (2 ks)
  Doprava k Vám domů:
  Externí sklad (2 ks) Zasíláme do 4-7 pracovních dnů
 • XXL
  (9 ks)
  Doprava k Vám domů:
  Externí sklad (9 ks) Zasíláme do 4-7 pracovních dnů
 • Sleva 20 %

Jaký materiál je nepromokavý?

Abyste dobře vybrali oblečení, které má vydržet nějakou tu kapku deště, je třeba volit správný materiál. Obecně jsou špatným nápadem do deštivého počasí džínové a bavlněné bundy bez impregnace chránící před vodou.

Naopak dobrou volbou jsou pak výrobky z polyesteru, nylonu a polyuretanu, který má vlastnosti odolné vůči vodě. Mezi nepromokavými látkami najdete řadu rozdílů počínají odolností vůči vodě a konče pocitem, který máte z látky při doteku. Například nepromokavý polyester je příjemnější a jemnější než nepromokavý nylon.

Vrstvy podle počasí

Bunda jako vrchní vrstva je sice důležitá, nezapomínejte ale venkovnímu počasí přizpůsobit celý svůj outfit. Oblečení volte s ohledem na venkovní teploty a vždy se snažte nějaký nepromokavý kousek oblečení navrstvit až zcela nakonec.

è Náš tip: Nevíte, co na sebe při letních přeháňkách a bouřkách? Vyřešte to jednoduše! Stačí vám tričko, kraťasy a na nohou žabky a přežijete celé léto. Při suchu i dešti.


oblečení do deště

Kalhoty volte tmavší

Dlouhé světlé kalhoty a blátivé louže. Tato kombinace nemůže přinést nic dobrého. A tak v deštivých dnech nechte světlé a bílé pánské kalhoty ve skříni a zvolte raději nějaké tmavší. Na těch skvrny od bláta nebudou tolik vidět.

Nespoléhejte se na svoji šikovnost a zdravý rozum, že do louže rozhodně neskočíte. Blátivá voda se vám na kalhoty může dostat i jinak – od projíždějícího auta nebo od dítěte, které si do louží ještě rádo skočí.

A co boty?

Zapomeňte na semišové boty. Po procházce v dešti se z nich totiž stanou boty na jedno použití. A pokud chcete, aby vaše ponožky zůstaly suché, rovnou nechte doma i plátěné kecky. Ideální volbou jsou v tomto případě lakované pánské boty nebo kvalitní botasky, které něco vydrží. 

Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Plesová sezóna je tady. Víte, jak se obléct na ples?

Plesová sezóna je tady. Víte, jak se obléct na ples?

Překvapte své známé skvělou volbou šatníku a chováním pravého gentlemana. S našimi radami se na plese neztratíte.
7.1.2019
Zazářit na silvestrovské party? Žádný problém

Zazářit na silvestrovské party? Žádný problém

Konec roku na spadnutí a vy ještě nevíte, co si obléknete na oslavu nového roku? Nebojte se. My to víme.
20.12.2018
Střihy pánských košil aneb Která komu sluší?

Střihy pánských košil aneb Která komu sluší?

Máte před sebou důležitou akci, na kterou potřebujete perfektně padnoucí košili? Víme, jaká vám sedne.
7.12.2018
Co si obléct na vánoční večírek a jak si ho skvěle užít?

Co si obléct na vánoční večírek a jak si ho skvěle užít?

Vánoční večírek - každoroční společenská akce, kde se potkáte s kolegy a šéfem. Víme, jak se na vánoční večírek obléknout, jak se na něm bavit a hlavně jak to udělat, aby vám druhý den nebylo zle.
19.11.2018