Někdo nemá v životě štěstí, někdo jiný má ale dobré srdce a chce ostatním pomoci. O tom byl už třetí ročník charitativní akce Světový den shybu Blansko, který jsme letos podpořili. Kromě toho, že nejlepší shybaři dostali malou pozornost, neseděli jsme jen tak v koutě, vzali známé a šli shybovat také! Nákupem trička nebo samotnou registrací jsme totiž podpořili Terezku s mozkovou obrnou. 

Byla to sedmihodinová dřina, ale stálo to za to! Více než stovka sportovců se 7. září rozhodla shybovat pro dobrou věc a pomoci Terezce na cestě za kvalitnějším životem.


O co přesně šlo?

Akce se inspirovala celosvětovou událostí World Pull-up Day. Tato česká obdoba spojuje sport a charitu tak, že sportovci koupí trička přispívají na postižené dítě. Kdo si nestihne tričko objednat, může si zaplatit registraci na místě konání akce (ale tričko už nedostane). A pak se shybuje - letos jsme začali v 11 dopoledne a končili přesně v 6 večer. Každý může shybovat, co mu síly stačí, cení se každé přitáhnutí. Aby celý den lépe utíkal, všichni sportovci i diváci si mohli odpočinout u vystoupení blanenské rapperské dvojice Flegma T a Deny Owl, tanečního vystoupení Johna Synth nebo při vystoupení Suverena.

Každý sportovec si počítal shyby sám, počet hlásil organizátorům a stoupal v tabulce výsledků výš a výš. I když letos nebyl oproti minulým ročníkům počet shybů proplacen spolkem Prosen, shybaři měli i tak spoustu elánu a využili každou minutu, kdy mohli shybovat. Po celodenní akci organizářoti napočítali celkem 69 251 shybů, které provedli nejen muži, ale i ženy a děti.


Jak vypadá správný shyb?

Aby si mohli sportovci udělat čárku za hotový shyb, museli ho provést technicky správně. A jak na to? 
  1. Pověste se na hrazdu svisle dolů, rukama chytněte hrazdu.
  2. Stáhněte lopatky a ramena směrem od uší a začněte se přitahovat - pomocí zádových svalů a rukou.
  3. Hrudník je při shybu vypjatý, směřuje k hrazdě.
  4. Ramena tlačte dozadz a dolů jako lopatky.
  5. Zbytek těla visí kolmo k zemi, trup je zpevněný, nohy u sebe.
  6. V horní poloze musí být celá hlava nad hrazdou, poté se můžete pomalu vracet dolů.
  7. Neskákejte z hrazdy, postupujte jako při pohybu nahoru (jen opačným směrem).Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Dárky pro tchýni a tchána

Dárky pro tchýni a tchána

Přemýšlíte, jakým dárkem potěšíte tchána nebo tchýni? Dárky k Vánocům nebo narozeninám mohou dát zabrat. Zvlášť, když mají vše.
14.11.2018
Pánská móda první republiky

Pánská móda první republiky

Víte, co nosili muži v období první republiky? Co bylo nejčastějším kouskem v pánském šatníku a jak se připravovali do společnosti? Změnilo se za těch sto let hodně nebo málo?
25.10.2018
Jak odstranit žmolky ze svetru?

Jak odstranit žmolky ze svetru?

Noční můra každého majitele svetru - žmolky. Jak je odstranit nebo jim rovnou předejít? A nejen ze svetru, objevit se můžou i jinde.
31.7.2018
Jak odstranit krev z oblečení

Jak odstranit krev z oblečení

Krev na oblečení na oblečení je zlý sen každého z nás. Občas se to však stane. Třeba u zubaře nebo jiným způsobem. Poradíme vám, jak ji efektivně odstranit a na co si dát pozor.
18.2.2018