Košile je základním kouskem v šatníku každého gentlemana. Chcete, aby vás lidé brali vážně a vy jste vypadali skvěle? Tak nepodceňte výběr košile, i když ji máte schovanou pod sakem. Přečtěte si, jaké jsou základní střihy košil a který je pro vás ten pravý.

Regular fit pro každého, kdo se chce uvolnit

Setkat se můžete jak s označením regular fit, tak comfort fit. V zásadě se jedná o košili rovného střihu, která naprosto skvěle zapadne do šatní skříně mužům, kteří nemají zrovna konfekční velikost.

Jak poznat regular fit košili? Pro rovný střih košile je charakteristická stejná šířka košile v oblasti pasu i hrudníku. Látka košile vás neobepíná a zakrývá problémové partie. Díky tomuto rovnému až trochu volnému střihu se můžete v košili opravdu uvolnit. Košili do obleku zastrčte do kalhot a tu pro běžné nošení nechce klidně venku. Díky širokému límci košile bude košile působit symetricky za všech okolností.

Jakou kravatu?

Nebojte se experimentovat, ale zároveň myslete na pravidla události, kam vyrážíte. Velmi formální akce si vyžadují přísnější oblékání než přátelské pracovní prostředí, kde se nemusíte bát experimentovat se vzory na kravatách. Ať už si vyberete jakoukoliv kravatu a obléknete k ní sako, nezapomínejte na jednoduchá pravidla zapínání saka. Díky nim soupnete v očích všech přítomných a stanete se gentlemanem.

Košile, ve které okouzlíte společnost.

Slim fit košile, ve které ukážete svaly

Trávíte dlouhé hodiny v posilovně a chcete to ukázat ostatním? Jen se klidně pochlubte, když je čím. Stačí k tomu jediné - pánská slim fit košile, ve které vynikne vaše vysportovaná a atletická postava. Díky zeštíhlené oblasti boků, pasu a rukávů látka dokonale obejme vaše svaly a zdůrazní jejich vyrýsování. Můžete ji obléknout každý den do práce nebo večer do společnosti. V perfektně padnoucí košili zabodujete i na celodenní společenské akci jako jsou například křtiny, zahradní party nebo svatba. 

Chcete dotáhnout outfit k dokonalosti? Vsaďte na úzkou slim kravatu, která boduje na stránkách módních časopisů. Tak v ní zadodujte taky.

Lehce vyštíhlený střih košile jako kompromis

Hledáte pánskou košili, kterou můžete obléknout každý den do práce a zůstat v ní i večer při romantické schůzce? Sáhněte po lehce vyštihleném střihu pánské košile, která sedne především klasické konfekční postavě. Střih s mírně vyštíhlenou oblastí kolem pasu a boků zdůrazní linii postavy, přitom ale zakryjete partie, na které nechcete upozorňovat. S košilí tohoto střihu dokážete vytvořit jak formální, tak lehce sportovní a ležérní outfit, kterým ale neurazíte ani toho nejváženějšího přítele, kolegu nebo šéfa. Stačí košili dobře zkombinovat napříkad s plátěnými kalhotami a třeba i se sakem a užít si perfektní look, který získáte.  A když to situace dovolí, v létě oblékněte košili s krátkým rukávem klidně ke kraťasům.Podělte se s přáteli o inspiraciPodobné články

Plesová sezóna je tady. Víte, jak se obléct na ples?

Plesová sezóna je tady. Víte, jak se obléct na ples?

Překvapte své známé skvělou volbou šatníku a chováním pravého gentlemana. S našimi radami se na plese neztratíte.
7.1.2019
Zazářit na silvestrovské party? Žádný problém

Zazářit na silvestrovské party? Žádný problém

Konec roku na spadnutí a vy ještě nevíte, co si obléknete na oslavu nového roku? Nebojte se. My to víme.
20.12.2018
Co si obléct na vánoční večírek a jak si ho skvěle užít?

Co si obléct na vánoční večírek a jak si ho skvěle užít?

Vánoční večírek - každoroční společenská akce, kde se potkáte s kolegy a šéfem. Víme, jak se na vánoční večírek obléknout, jak se na něm bavit a hlavně jak to udělat, aby vám druhý den nebylo zle.
19.11.2018
Pánská móda první republiky

Pánská móda první republiky

Víte, co nosili muži v období první republiky? Co bylo nejčastějším kouskem v pánském šatníku a jak se připravovali do společnosti? Změnilo se za těch sto let hodně nebo málo?
25.10.2018