Spánek bez pyžama a vlastně úplně bez oblečení může být zdravější, než si myslíte. A tak, pokud vás guma pyžamových kalhot škrtí, noční pyžama odhoďte a spěte nazí. Nebo ve volných trenýrkách. A jaké jsou tedy výhody?

Lepší spánek

Spaní při nižších teplotách pomáhá k lepšímu a kvalitnějšímu spánku. Tak proč se zbytečně zahřívat pyžamem, který pak může způsobit problémy s nespavostí? Teplotu v ložnici udržujte na asi 19 stupních, spěte bez pyžama pod přikrývkou a zbytek nechte na svém tělu.

Podpora hubnutí

Samotný spánek bez oblečení vám pekáč buchet nevyrýsuje, se správnou životosprávou a cvičením to ale půjde rychleji. Tělo si totiž dokáže vytvářet teplo samo, a proto nemusíte spát ve třech tričkách a kalhotách. Když tedy vynecháte oblečení, tělo se bude zahřívat, aby vám nebyla zima a mohli jste v klidu spát. A s tímto zahříváním logicky souvisí výdejem energie. No, skoro jako při cvičení!

Zabránění onemocněním. Třeba kožním

Proudění vzduchu a jeho nižší teplota kolem intimních partií nebo v podpaží snižuje pravděpodobnost množení bakterií. Když spíte bez pyžama, nemusíte navíc řešit, jestli máte na sobě vhodný a prodyšný materiál a jestli váš gumička příliš neškrtí.

Kromě kožním nemocem se můžete vyhnout i cukrovce 2. typu. Jako prevence diabetu se totiž podle studií dá považovat spaní v chladném prostředí. Zlepšuje metabolismus a snižuje hladinu cukru v krvi. A tak se zdá spaní bez pyžama jako jednoduchou a bezbolestnou cestou, jak cukrovce předejít.

Povzbuzení krevního oběhu

Nahým spánkem podpoříte krevní oběh a okysličování všech svalů, tepen i srdce. Gumičky pyžam a nepohodlného spodního prádla nebo shrnutá trička vás můžou nehezky škrtit a právě oběhu zabraňovat. Odhoďte škrtící oblečení a užijte si volnost a pohodu.

Otázky, které vás možná napadnou

Nebude mi zima?

Tělo se dokáže samo zahřát, když mu je zima. Navíc by člověk měl spát v chladnějším prostředí. To totiž podporuje usínání. Pokud se tedy nepřehříváte, usnete rychleji a samo tělo se pak o kontrolu teploty postará.

Je to hygienické?

Kůže se potí a drolí pořád, stejně tak v noci, ve spánku bez pyžama. Abyste se zbavili možných roztočů v povlečení, doporučujeme ložní prádlo měnit asi jednou týdně a ke spánku ulehat třeba po sprše, hlavně čistí.

Co když někdo přijde?

Tak to záleží na vašem stupni studu. Každopádně se ale hodí mít vedle postele pár kousků oblečení, které na sebe hodíte, když vás překvapí nečekané – zloděj nebo nějaká přírodní katastrofa. Stačí vám k tomu obyčejný župan, který jistě unosíte

Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Dárky pro tchýni a tchána

Dárky pro tchýni a tchána

Přemýšlíte, jakým dárkem potěšíte tchána nebo tchýni? Dárky k Vánocům nebo narozeninám mohou dát zabrat. Zvlášť, když mají vše.
14.11.2018
Jak se na podzim a v zimě starat o vlasy?

Jak se na podzim a v zimě starat o vlasy?

Péče o vlasy není jen dámská záležitost. Máme pro vás pár tipů, jak se o vlasy postarat s příchodem chladného počasí.
28.11.2018
3 důvody, proč ponožky nejsou zas tak špatný dárek

3 důvody, proč ponožky nejsou zas tak špatný dárek

Dostat nebo darovat ponožky k Vánocům není zas tak špatný nápad. Přečtěte si proč.
15.12.2018
Jak vybrat kabát?

Jak vybrat kabát?

Vybíráte zimní kabát a stále nevíte, který zvolit? Podívejte se na náš praktický návod, který Vám výběr toho správného kabátu usnadní.
26.12.2016