Večer byl skvělý, ale ráno je už horší? Máme pro vás pár tipů, jak se kocoviny zbavit, nebo ji alespoň zmírnit, když nemáte ten luxus dlouho vyspávat a kocovinu zaspat. Zvládnete tak přežít celý den v práci v relativně dobrém stavu.

 1. Vyprošťovák
 2. Možná vám pomůže a taky vás možná dorazí. Pořád ale hodně lidí nedá na vyprošťováka v podobě piva dopustit. Tím, že si dáte ráno pivo vlastně ukojíte potřebu svého těla, které trpí nedostatkem alkoholu. Zároveň dodáte tělu tolik potřebné tekutiny.

 3. Káva
 4. Může vás povzbudit díky obsahu kofeinu, který je „protijedem“ alkoholu. Na druhou stranu ale káva stejně jako alkohol odvádí z těla tekutiny. A ty zrovna při kocovině potřebujete. Navíc je káva kyselá a kyselosti v žaludku už tak máte dost. I tak vám ale i káva může od kocoviny pomoci, každý totiž na tyto babské recepty reaguje jinak.

 5. Dostatek tekutin
 6. To je základ! Bez vody se kocoviny nezbavíte. Tělo je dehydratované a potřebuje doplnit tekutiny. Ideální je neslazená voda bez bublinek a v pořádně velkém množství. Vypít ale (kromě většího množství alkoholu) můžete cokoliv, na co máte chuť. Tělo si totiž samo řekne, co mu pomůže.

 7. Tučné jídlo
 8. Pomoci může třeba i tučné jídlo. A tak pokud na ně máte chuť, jen si dejte. Stejně tak vám může tučnější jídlo pomoci před samotným pitím. Olej totiž pokryje stěny žaludku a ten je pak odolnější proti pronikání alkoholu a překyselení.

 9. Mléko
 10. Studené mléko se vám nemusí na první pohled pozdávat. Jeho účinky jsou ale chemicky podložené. Mléko totiž dokáže zneutralizovat překyselený žaludek. Vlastně si můžete dopřát sklenici ledového mléka hned, jakmile dorazíte z party domů. Možná se vám bude ráno lépe vstávat. Vyzkoušejte sami.

 11. Šumivé vitamíny
 12. Vitamíny seženete v každé lékárně a ve skoro každém supermarketu. A taková malá tabletka rozpuštěná ve vodě vás může pořádně vzkřísit. Doplníte tak nejen vitamíny, ale také cukry a tolik potřebné tekutiny.

 13. Pohyb na čerstvém vzduchu a sprcha
 14. Nejlepší věci jsou často zadarmo. Proti kocovině můžete bojovat například pohybem na čerstvém vzduchu a pořádně dlouhou sprchou, která vás probere a osvěží. S pohybem to ale nepřehánějte, aby efekt nebyl opačný.


Už máte svůj osvědčený lék na kocovinu, nebo pořád hledáte ten pravý? Dost možná na vás pokaždé zabírá něco jiného, záleží na tom, kolik toho člověk vypije. Jedno je ale jasné – všichni závidíme těm šťastlivcům, kteří nic jako kocovinu neznají

Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Tipy na nejlepší valentýnské dárky pro muže

Tipy na nejlepší valentýnské dárky pro muže

Lámete si hlavu, čím potěšit správného chlapa? Nás napadá hned několik možností na skvělý valentýnský dárek.
12.1.2019
Plesová sezóna je tady. Víte, jak se obléct na ples?

Plesová sezóna je tady. Víte, jak se obléct na ples?

Překvapte své známé skvělou volbou šatníku a chováním pravého gentlemana. S našimi radami se na plese neztratíte.
7.1.2019
Zazářit na silvestrovské party? Žádný problém

Zazářit na silvestrovské party? Žádný problém

Konec roku na spadnutí a vy ještě nevíte, co si obléknete na oslavu nového roku? Nebojte se. My to víme.
20.12.2018
Co si obléct na vánoční večírek a jak si ho skvěle užít?

Co si obléct na vánoční večírek a jak si ho skvěle užít?

Vánoční večírek - každoroční společenská akce, kde se potkáte s kolegy a šéfem. Víme, jak se na vánoční večírek obléknout, jak se na něm bavit a hlavně jak to udělat, aby vám druhý den nebylo zle.
19.11.2018