Večer byl skvělý, ale ráno je už horší? Máme pro vás pár tipů, jak se kocoviny zbavit, nebo ji alespoň zmírnit, když nemáte ten luxus dlouho vyspávat a kocovinu zaspat. Zvládnete tak přežít celý den v práci v relativně dobrém stavu.

 1. Vyprošťovák
 2. Možná vám pomůže a taky vás možná dorazí. Pořád ale hodně lidí nedá na vyprošťováka v podobě piva dopustit. Tím, že si dáte ráno pivo vlastně ukojíte potřebu svého těla, které trpí nedostatkem alkoholu. Zároveň dodáte tělu tolik potřebné tekutiny.

 3. Káva
 4. Může vás povzbudit díky obsahu kofeinu, který je „protijedem“ alkoholu. Na druhou stranu ale káva stejně jako alkohol odvádí z těla tekutiny. A ty zrovna při kocovině potřebujete. Navíc je káva kyselá a kyselosti v žaludku už tak máte dost. I tak vám ale i káva může od kocoviny pomoci, každý totiž na tyto babské recepty reaguje jinak.

 5. Dostatek tekutin
 6. To je základ! Bez vody se kocoviny nezbavíte. Tělo je dehydratované a potřebuje doplnit tekutiny. Ideální je neslazená voda bez bublinek a v pořádně velkém množství. Vypít ale (kromě většího množství alkoholu) můžete cokoliv, na co máte chuť. Tělo si totiž samo řekne, co mu pomůže.

 7. Tučné jídlo
 8. Pomoci může třeba i tučné jídlo. A tak pokud na ně máte chuť, jen si dejte. Stejně tak vám může tučnější jídlo pomoci před samotným pitím. Olej totiž pokryje stěny žaludku a ten je pak odolnější proti pronikání alkoholu a překyselení.

 9. Mléko
 10. Studené mléko se vám nemusí na první pohled pozdávat. Jeho účinky jsou ale chemicky podložené. Mléko totiž dokáže zneutralizovat překyselený žaludek. Vlastně si můžete dopřát sklenici ledového mléka hned, jakmile dorazíte z party domů. Možná se vám bude ráno lépe vstávat. Vyzkoušejte sami.

 11. Šumivé vitamíny
 12. Vitamíny seženete v každé lékárně a ve skoro každém supermarketu. A taková malá tabletka rozpuštěná ve vodě vás může pořádně vzkřísit. Doplníte tak nejen vitamíny, ale také cukry a tolik potřebné tekutiny.

 13. Pohyb na čerstvém vzduchu a sprcha
 14. Nejlepší věci jsou často zadarmo. Proti kocovině můžete bojovat například pohybem na čerstvém vzduchu a pořádně dlouhou sprchou, která vás probere a osvěží. S pohybem to ale nepřehánějte, aby efekt nebyl opačný.


Už máte svůj osvědčený lék na kocovinu, nebo pořád hledáte ten pravý? Dost možná na vás pokaždé zabírá něco jiného, záleží na tom, kolik toho člověk vypije. Jedno je ale jasné – všichni závidíme těm šťastlivcům, kteří nic jako kocovinu neznají

Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Dárky pro tchýni a tchána

Dárky pro tchýni a tchána

Přemýšlíte, jakým dárkem potěšíte tchána nebo tchýni? Dárky k Vánocům nebo narozeninám mohou dát zabrat. Zvlášť, když mají vše.
14.11.2018
3 důvody, proč ponožky nejsou zas tak špatný dárek

3 důvody, proč ponožky nejsou zas tak špatný dárek

Dostat nebo darovat ponožky k Vánocům není zas tak špatný nápad. Přečtěte si proč.
15.12.2018
Jak vybrat kabát?

Jak vybrat kabát?

Vybíráte zimní kabát a stále nevíte, který zvolit? Podívejte se na náš praktický návod, který Vám výběr toho správného kabátu usnadní.
26.12.2016
Jak nosit sako - etiketa

Jak nosit sako - etiketa

Víte jaké zvolit sako, kdy je vhodné zvolit jakou barvu a zda je můžete nosit rozepnuté? Náš návod vám pomůže se vyhnout společenským faux pas.
16.12.2016