Dobře upravený plnovous na mužích působí jako sexy lákadlo pro řadu žen. Kromě estetické funkce plní ale i důležitý praktický úkol. Chrání pleť před škodlivými vlivy a celkově se jeví jako pohodlný a stylový módní doplněk. Jaké jsou jeho hlavní praktické výhody?

Plnovous chrání pokožku před slunečním zářením

Tuto výhodu plnovousu oceníte zejména v letních měsících, kdy se chcete více než kdy jindy chránit pleť před sluníčkem. O rizikách spojených se škodlivým slunečním zářením jistě slyšel každý. Plnovous ale dokáže zachytit až 90 % škodlivých paprsků, a tak pokožku ochránit. Snižuje tak riziko úpalu, úžehu nebo i rakoviny kůže.


Pleť se díky plnovousu nevysušuje

Suchá pokožka není nic příjemného. Má ji za důsledek především chladné počasí v zimě nebo rychlé střídání teplot. Zkrátka počasí, které znáte z jarních a podzimních měsíců. Vousy ale dokáží pomoci! Chrání pokožku před zbytečným vysušováním vlivem počasí a pomáhájí na pleti udržet přirozený maz, který přidává na pružnosti a zabraňuje vzniku vrásek.

Plnovous zachytí nečistoty z okolí

Další výhodou dlouhých vousů je zachycení drobných nečistot a alergenů z okolního prostředí. Plní vlastně stejnou funkci jako drobné chloupky v nose. Přes husté vousy k vašim ústům projde mnohem méně škodlivých látek. A tak vousy ochrání vaše zdraví před bakteriemi nebo alergickými reakcemi.


Pokožka bez podráždění

Dokonce i šetrné holení může zanechat pokožku podrážděnou, zarudlou a na první pohled nehezkou. Tyto nedostatky nejen, že pod plnovousem skryjete, můžete se jich zcela zbavit. Jakmile se přestanete každý den holit a přestanete břitvou dráždit pokožku, můžete zapomenout na podrážděnou pleť.

Nošení plnovousu se může na první pohled zdát jako ulehčení práce s každodenním holením. To je na jednu stranu pravda. Nezapomínejte ale, že o plnovous musíte pečovat a zastřihovat ho, aby měl reprezentativní vzhled. A vy sním! Jen tak se za vámi ženy otočí. 
Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Dárky pro tchýni a tchána

Dárky pro tchýni a tchána

Přemýšlíte, jakým dárkem potěšíte tchána nebo tchýni? Dárky k Vánocům nebo narozeninám mohou dát zabrat. Zvlášť, když mají vše.
14.11.2018
3 důvody, proč ponožky nejsou zas tak špatný dárek

3 důvody, proč ponožky nejsou zas tak špatný dárek

Dostat nebo darovat ponožky k Vánocům není zas tak špatný nápad. Přečtěte si proč.
15.12.2018
Jak vybrat kabát?

Jak vybrat kabát?

Vybíráte zimní kabát a stále nevíte, který zvolit? Podívejte se na náš praktický návod, který Vám výběr toho správného kabátu usnadní.
26.12.2016
Jak nosit sako - etiketa

Jak nosit sako - etiketa

Víte jaké zvolit sako, kdy je vhodné zvolit jakou barvu a zda je můžete nosit rozepnuté? Náš návod vám pomůže se vyhnout společenským faux pas.
16.12.2016