Dobře upravený plnovous na mužích působí jako sexy lákadlo pro řadu žen. Kromě estetické funkce plní ale i důležitý praktický úkol. Chrání pleť před škodlivými vlivy a celkově se jeví jako pohodlný a stylový módní doplněk. Jaké jsou jeho hlavní praktické výhody?

Plnovous chrání pokožku před slunečním zářením

Tuto výhodu plnovousu oceníte zejména v letních měsících, kdy se chcete více než kdy jindy chránit pleť před sluníčkem. O rizikách spojených se škodlivým slunečním zářením jistě slyšel každý. Plnovous ale dokáže zachytit až 90 % škodlivých paprsků, a tak pokožku ochránit. Snižuje tak riziko úpalu, úžehu nebo i rakoviny kůže.


Pleť se díky plnovousu nevysušuje

Suchá pokožka není nic příjemného. Má ji za důsledek především chladné počasí v zimě nebo rychlé střídání teplot. Zkrátka počasí, které znáte z jarních a podzimních měsíců. Vousy ale dokáží pomoci! Chrání pokožku před zbytečným vysušováním vlivem počasí a pomáhájí na pleti udržet přirozený maz, který přidává na pružnosti a zabraňuje vzniku vrásek.

Plnovous zachytí nečistoty z okolí

Další výhodou dlouhých vousů je zachycení drobných nečistot a alergenů z okolního prostředí. Plní vlastně stejnou funkci jako drobné chloupky v nose. Přes husté vousy k vašim ústům projde mnohem méně škodlivých látek. A tak vousy ochrání vaše zdraví před bakteriemi nebo alergickými reakcemi.


Pokožka bez podráždění

Dokonce i šetrné holení může zanechat pokožku podrážděnou, zarudlou a na první pohled nehezkou. Tyto nedostatky nejen, že pod plnovousem skryjete, můžete se jich zcela zbavit. Jakmile se přestanete každý den holit a přestanete břitvou dráždit pokožku, můžete zapomenout na podrážděnou pleť.

Nošení plnovousu se může na první pohled zdát jako ulehčení práce s každodenním holením. To je na jednu stranu pravda. Nezapomínejte ale, že o plnovous musíte pečovat a zastřihovat ho, aby měl reprezentativní vzhled. A vy sním! Jen tak se za vámi ženy otočí. 
Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Tipy na nejlepší valentýnské dárky pro muže

Tipy na nejlepší valentýnské dárky pro muže

Lámete si hlavu, čím potěšit správného chlapa? Nás napadá hned několik možností na skvělý valentýnský dárek.
12.1.2019
Plesová sezóna je tady. Víte, jak se obléct na ples?

Plesová sezóna je tady. Víte, jak se obléct na ples?

Překvapte své známé skvělou volbou šatníku a chováním pravého gentlemana. S našimi radami se na plese neztratíte.
7.1.2019
Zazářit na silvestrovské party? Žádný problém

Zazářit na silvestrovské party? Žádný problém

Konec roku na spadnutí a vy ještě nevíte, co si obléknete na oslavu nového roku? Nebojte se. My to víme.
20.12.2018
Co si obléct na vánoční večírek a jak si ho skvěle užít?

Co si obléct na vánoční večírek a jak si ho skvěle užít?

Vánoční večírek - každoroční společenská akce, kde se potkáte s kolegy a šéfem. Víme, jak se na vánoční večírek obléknout, jak se na něm bavit a hlavně jak to udělat, aby vám druhý den nebylo zle.
19.11.2018