Rozhodli jste se pro koupi nového kabátu? Vyhlédli jste si nějaký v e-shopu, ale máte obavy, že vám nebude sedět?

Bude. Když se správně změříte, kabát bude sedět dokonale.

Velikost(A)(B)(C)(D)(E)
M9048557348
L9250577549
XL9552597750
XXL9754617951

* Veškeré rozměry jsou uváděny v cm.
* Výsledné rozměry se mohou od skutečnostni drobně lišit.

Jak tedy správně změřit velikost kabátu?

Nejjednodušší postup je takový, že vezmete svůj starý kabát, který vám dobře padne, nebo u něhož víte, kolik centimetrů navíc (nebo jste snad zhubli?) potřebujete. Rozložte kabát na rovnou podložku, zapněte knoflíky a pěkně jej narovnejte do všech směrů.

Druhou možností je měřit krejčovským metrem svoje rozměry přímo na těle.

Důležité upozornění: Měříte-li starý kabát, obvodové míry (kolem hrudníku - B a spodní okraj – C) měřte ode švu ke švu. Pokud měříte sami sebe, změřte celý obvod a vydělte dvěma. Toto číslo potom najdete v tabulce. Míry se udávají v centimetrech.

Měření kabátu od švu ke švu
Měření rozměrů přes hrudník

Změřte šířku starého kabátu v oblasti hrudníku ode švu ke švu. Pokud nemáte vhodný kousek oblečení, který byste mohli použít, změřte svůj obvod hrudníku. Krejčovský metr je třeba vést přes nejširší místo – přes lopatky. Při měření obvodu číslo vydělte dvěma.

Měření délky spodní části kabátu - od švu ke švu

Změřte šířku spodní části kabátu ode švu ke švu. Případně obvod přes stehna (krejčovský metr veďte volněji). Při měření obvodu výsledek vydělte dvěma.

Jak změřit délku rukávů

Délka rukávů je také důležitá. Krátké rukávy u kabátu nejsou nic příjemného.

Měření rozměru kabátu od ramen

Krejčovský metr veďte od límce podél ramenního švu až na konec rukávu. Měříte-li se na těle, přiložte začátek metru ke krku – k okraji výstřihu trička – a přes rameno a loket změřte délku k zápěstí.

Metr přiložte ke švu v podpaží a podél švu na rukávu změřte délku od podpaží k okraji rukávu.

Jak změřit délku kabátu

Délka většinou vyplyne spíše z ostatních rozměrů. Rozhodně není možné pořizovat si kabát jen na základě toho, jak jej chcete mít dlouhý. Je nutné přizpůsobit se ostatním rozměrům.

Měření délky kabátu

Krejčovský metr přiložte k límci (nebo ke krku v případě měření na těle). Změřte délku od límce ke spodnímu lemu (nebo od krku podél zad zhruba do místa, kde by měl kabát končit).

Dvakrát měř a jednou kup

Správným nabráním mír předejdete rozčarování, které může nastat při prvním oblečení nového kousku oděvu v případě, že bude příliš volný, nebo jej naopak nedopnete. Předcházíte starostem s vracením nebo výměnou zboží.

Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Dárky pro tchýni a tchána

Dárky pro tchýni a tchána

Přemýšlíte, jakým dárkem potěšíte tchána nebo tchýni? Dárky k Vánocům nebo narozeninám mohou dát zabrat. Zvlášť, když mají vše.
14.11.2018
Jak odstranit žmolky ze svetru?

Jak odstranit žmolky ze svetru?

Noční můra každého majitele svetru - žmolky. Jak je odstranit nebo jim rovnou předejít? A nejen ze svetru, objevit se můžou i jinde.
31.7.2018
Jak odstranit krev z oblečení

Jak odstranit krev z oblečení

Krev na oblečení na oblečení je zlý sen každého z nás. Občas se to však stane. Třeba u zubaře nebo jiným způsobem. Poradíme vám, jak ji efektivně odstranit a na co si dát pozor.
18.2.2018
Jak změřit pánské tričko

Jak změřit pánské tričko

Poradíme vám jak se správně změřit a srovnat míry s našimi produkty tak, aby vám triko sedlo jako ulité.
21.11.2017