Nabrat míry pánského trička není žádná věda. Přesto není radno přesné změření rozměrů podcenit. Nové triko, které se vyhrnuje, není nic příjemného. Abyste tomu předešli, věnujte pozornost následujícím pár řádkům.

Velikost (A) (B)
M7250
L7452
XL7654

* Veškeré rozměry jsou uváděny v cm.
* Výsledné rozměry se mohou od skutečnostni drobně lišit.

Postup měření velikosti trika

Můžete měřit sami sebe přímo na těle, ale nejjednodušší způsob je zjistit rozměry svého starého oblečení, které vám sedí. Na rozdíl třeba od měření kabátu není nabrání mír pánského trika tak složité. Postačí změřit dva rozměry. Naměřené hodnoty se udávají v centimetrech.  

Rozložte tričko na rovný povrch a nejlépe krejčovským metrem zjistěte jeho délku. Metr přiložte k hornímu okraji výstřihu a veďte jej ke spodnímu lemu. V tabulce je tento směr označený písmenem A.

Měření délky trika detail

V druhém kroku si zaznamenejte rozměr B – tedy obvod hrudníku. Pokud měříte sami sebe, veďte krejčovský metr kolem hrudníku přes nejširší místo přes lopatky. Naměřenou hodnotu pak vydělte dvěma a číslo vyhledejte v přiložené tabulce. Jestliže máte k dispozici staré triko, změřte rozměr přes hrudník podle fotografie ode švu ke švu.

Měření šířky trička - od švu ke švu

Velikost pánského trička v tabulce

Naměřené hodnoty porovnejte s čísly ve velikostní tabulce a vyberte vhodnou velikost. Jedině tak budete ve výsledku se zásilkou spokojeni a vyhnete se procesu výměny zboží. Triko, na rozdíl třeba od kalhot, se dá obvykle nosit i o číslo větší, ale pro maximální spokojenost je lepší přesné zaměření.


Nyní už znáte velikost pánského trička, které vám padne jako ulité, takže příští objednávka bude o něco rychlejší.

Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Dárky pro tchýni a tchána

Dárky pro tchýni a tchána

Přemýšlíte, jakým dárkem potěšíte tchána nebo tchýni? Dárky k Vánocům nebo narozeninám mohou dát zabrat. Zvlášť, když mají vše.
14.11.2018
Jak odstranit žmolky ze svetru?

Jak odstranit žmolky ze svetru?

Noční můra každého majitele svetru - žmolky. Jak je odstranit nebo jim rovnou předejít? A nejen ze svetru, objevit se můžou i jinde.
31.7.2018
Jak odstranit krev z oblečení

Jak odstranit krev z oblečení

Krev na oblečení na oblečení je zlý sen každého z nás. Občas se to však stane. Třeba u zubaře nebo jiným způsobem. Poradíme vám, jak ji efektivně odstranit a na co si dát pozor.
18.2.2018
Jak odstranit zápach z bot

Jak odstranit zápach z bot

Občas se to stane, je to nepříjemné a jak vy, tak okolí dělá, že nic. Máme pro vás několik zaručených rad jak se zbavit zápachu z bot, i když zrovna nejsou nové.
11.10.2017