Míříte na svatbu a už teď se těšíte na hromady jídla a pití, které si budete moci dopřát? Abyste ale vypadali dost reprezentativně, je potřeba myslet na to správné oblečení. A aby to nebylo moc jednoduché, při vybírání outfitu musíte zohlednit i počasí, místo konání a celkový styl svatby a její dresscode, který vybere ženich s nevěstou. O nich to totiž celé je! Skoro vždy se ale trefíte pánským sakem, košilí a společenskými plátěnými kalhotami nebo ideálně celým oblekem

Pánský oblek - projev úcty

Chcete nevěstě a ženichovi ukázat, že vám na jejich svatbě opravdu záleží? Že jste ze skříně nevytáhli na poslední chvíli to, co by se k sobě mohlo hodit? V tom případě vsaďte na kvalitní a padnoucí oblek, ve kterém okouzlíte všechny svatebčany. Ne ale tolik, aby si přestali všímat nevěsty a ženicha. Zapomeňte ale na oblek, který máte už od tanečních nebo maturity, chce to nějaký, který vám opravdu sedí. To poznáte podle několika znaků:

 • Ramenice obleku musí v ramenou přesně sedět. S nimi totiž švadlena už moc nezmůže.
 • Límeček saka by neměl odstávat.
 • Sako obleku by mělo zakrývat alespoň část zadku.
 • Z rukávu saka by měla vykukovat košile. Ale jen její malá část.

Uvolněná a letní svatba

I když je oblek projevem maximální úcty vůči nevěstě a ženichovi, za pánské plátěné kalhoty nebo i formální kraťasy s perfektně padnoucí košilí vám nikdo hlavu neutrhne. Důležité je, abyste mezi zbylé svatebčany zapadli, vypadali reprezentativně a přitom se cítili příjemně. A pokud míříte na velmi uvolněnou letní svatbu, která se koná někde v přírodě, možná jsou elegantní kraťasy a košile tou správnou volbou.

Pánské kraťasy modré SX1149
 • s28
  (6 ks)
  Doprava k Vám domů:
  Externí sklad (6 ks) Zasíláme do 4-7 pracovních dnů
 • s30
  (26 ks)
  Doprava k Vám domů:
  Externí sklad (26 ks) Zasíláme do 4-7 pracovních dnů

  Nezapomínejte sladit doplňky

  Doplňky umí skvělou věc! Jednoduše a přitom rafinovaně sjednotí celý outfit a pozvednou ho ještě o úroveň výš. Slaďte třeba barvu ponožek s kapesníčkem v klopě saka! Ladit můžete do nekonečně, protože ač to na první pohled může vypadat, mužské oblečení není vůbec nudné! Vyhrajte si s barvami a motivy kravaty, motýlku nebo manžetových knoflíčků a těšte se z každého promyšleného detailu!
  Podělte se s přáteli o inspiraci

  Kategorie článku  Podobné články

  Dárky pro tchýni a tchána

  Dárky pro tchýni a tchána

  Přemýšlíte, jakým dárkem potěšíte tchána nebo tchýni? Dárky k Vánocům nebo narozeninám mohou dát zabrat. Zvlášť, když mají vše.
  14.11.2018
  3 důvody, proč ponožky nejsou zas tak špatný dárek

  3 důvody, proč ponožky nejsou zas tak špatný dárek

  Dostat nebo darovat ponožky k Vánocům není zas tak špatný nápad. Přečtěte si proč.
  15.12.2018
  Jak vybrat kabát?

  Jak vybrat kabát?

  Vybíráte zimní kabát a stále nevíte, který zvolit? Podívejte se na náš praktický návod, který Vám výběr toho správného kabátu usnadní.
  26.12.2016
  Jak nosit sako - etiketa

  Jak nosit sako - etiketa

  Víte jaké zvolit sako, kdy je vhodné zvolit jakou barvu a zda je můžete nosit rozepnuté? Náš návod vám pomůže se vyhnout společenským faux pas.
  16.12.2016