Máte radost, že jste našli konečně ten správný deodorant nebo antiperspirant a vyzráli na pocení? Objevil se ale jiný problém a sice bílé skvrny na oblečení, které zanechá deodorant, když pořádně nezaschne? Nevěste hlavu, i těch se dnes bez problémů zbavíte. Přečtěte si, jak vyprat skvrny od deodorantu nebo antiperspirantu. Stačí vám k tomu to, co najdete ve špízce nebo domácí lékárničce.

Čpavek a voda

Půj šálku čpavku a půl šálku vody spolu vytvoří téměř zázračnou sloučeninu. Obě složky důkladně smíchejte a potřete jimi skrvny na tričku. Nechte chvíli působit a nakonec oblečení ručně vyperte s pracím prostředkem. Čpanek (amoniak) ale nepůsobí jen proti skvrnám od deodorantu. Je víceúčelový a hravě si poradí i s odolnými fleky od borůvek nebo kávy.

Jedlá soda

Jedlá soda je osvědčenou jistotou při odstraňování skvrn, kterou najdete snad v každé kuchyni. A pokud vám zrovna chybí, skočte k sousedce, ta jistě bude mít balíček nazbyt. Pomocí vody a jedlé sody vytvořte hutnou pastu, kterou potřete skvrny od antiperspirantu. Asi po hodině opláchněte studenou vodou a vyperte tak, jak jste zvyklí.

Ocet

Pokud ve špízce nenajdete jedlou sodu, určitě tam bude ocet - všemocný pomocník v každé domácnosti. A proto si stejně dobře poradí i se skvrnami od deodorantu na vašem oblečení. Jak postupovat? Smíchejte ocet a vlažnou vodu v poměru 1:1. Do roztoku ponořte oblečení se skvrnou a propírejte, dokud flek nezmizí. Nakonec, abyste se zbavili pachu octu, oblečení vyperte v pračce s běžným pracím prostředkem.

Aspirin

Záchrana z lékárničky! Takto lze označit aspirin a nejen v případech bolestí hlavy nebo zubů. Rozdrťte dvě tabletky aspirinu na jemný prášek, smíchejte je s trochou voduy a nechte na skvrnách působit asi dvě hodiny. Poté oblečení vyperte v pračce společně s pracím práškem.

Citron

Ctrónová šťávy doladí nejeden pokrm a zároveň pomůže v boji se skvrnami. Nakapejte pár kapek na skvrnu, přisypte trochu soli a jemně promněte v rukách. Jakmile skvrna zmizí, alespoň částečně, opláchněte oblečení pod proudem vody a vyperte v pračce.

Proč na oblečení vznikají skvrny od antiperspirantu nebo deodorantu?

Kosmetické přípravky, které bojují s nadměrným pocením, často obsahují soli hliníku. Ty sice zabraňují pocení a zápachu, zároveň ale mohou zanechávat na oblečení nevzhledné skvrny. Jednak se můžete setkat s bílými skvrnami, které se na oblečení obtisknou ihned po nanesení antiperspirantu, druhak se zažloutými skvrnami, které vznikají při spojení kožního mazu, pracího prostředku a hliníkových solí.

Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Dárky pro tchýni a tchána

Dárky pro tchýni a tchána

Přemýšlíte, jakým dárkem potěšíte tchána nebo tchýni? Dárky k Vánocům nebo narozeninám mohou dát zabrat. Zvlášť, když mají vše.
14.11.2018
Jak odstranit žmolky ze svetru?

Jak odstranit žmolky ze svetru?

Noční můra každého majitele svetru - žmolky. Jak je odstranit nebo jim rovnou předejít? A nejen ze svetru, objevit se můžou i jinde.
31.7.2018
Jak odstranit krev z oblečení

Jak odstranit krev z oblečení

Krev na oblečení na oblečení je zlý sen každého z nás. Občas se to však stane. Třeba u zubaře nebo jiným způsobem. Poradíme vám, jak ji efektivně odstranit a na co si dát pozor.
18.2.2018
Jak změřit pánské tričko

Jak změřit pánské tričko

Poradíme vám jak se správně změřit a srovnat míry s našimi produkty tak, aby vám triko sedlo jako ulité.
21.11.2017