Máte radost, že jste našli konečně ten správný deodorant nebo antiperspirant a vyzráli na pocení? Objevil se ale jiný problém a sice bílé skvrny na oblečení, které zanechá deodorant, když pořádně nezaschne? Nevěste hlavu, i těch se dnes bez problémů zbavíte. Přečtěte si, jak vyprat skvrny od deodorantu nebo antiperspirantu. Stačí vám k tomu to, co najdete ve špízce nebo domácí lékárničce.

Čpavek a voda

Půj šálku čpavku a půl šálku vody spolu vytvoří téměř zázračnou sloučeninu. Obě složky důkladně smíchejte a potřete jimi skrvny na tričku. Nechte chvíli působit a nakonec oblečení ručně vyperte s pracím prostředkem. Čpanek (amoniak) ale nepůsobí jen proti skvrnám od deodorantu. Je víceúčelový a hravě si poradí i s odolnými fleky od borůvek nebo kávy.

Jedlá soda

Jedlá soda je osvědčenou jistotou při odstraňování skvrn, kterou najdete snad v každé kuchyni. A pokud vám zrovna chybí, skočte k sousedce, ta jistě bude mít balíček nazbyt. Pomocí vody a jedlé sody vytvořte hutnou pastu, kterou potřete skvrny od antiperspirantu. Asi po hodině opláchněte studenou vodou a vyperte tak, jak jste zvyklí.

Ocet

Pokud ve špízce nenajdete jedlou sodu, určitě tam bude ocet - všemocný pomocník v každé domácnosti. A proto si stejně dobře poradí i se skvrnami od deodorantu na vašem oblečení. Jak postupovat? Smíchejte ocet a vlažnou vodu v poměru 1:1. Do roztoku ponořte oblečení se skvrnou a propírejte, dokud flek nezmizí. Nakonec, abyste se zbavili pachu octu, oblečení vyperte v pračce s běžným pracím prostředkem.

Aspirin

Záchrana z lékárničky! Takto lze označit aspirin a nejen v případech bolestí hlavy nebo zubů. Rozdrťte dvě tabletky aspirinu na jemný prášek, smíchejte je s trochou voduy a nechte na skvrnách působit asi dvě hodiny. Poté oblečení vyperte v pračce společně s pracím práškem.

Citron

Ctrónová šťávy doladí nejeden pokrm a zároveň pomůže v boji se skvrnami. Nakapejte pár kapek na skvrnu, přisypte trochu soli a jemně promněte v rukách. Jakmile skvrna zmizí, alespoň částečně, opláchněte oblečení pod proudem vody a vyperte v pračce.

Proč na oblečení vznikají skvrny od antiperspirantu nebo deodorantu?

Kosmetické přípravky, které bojují s nadměrným pocením, často obsahují soli hliníku. Ty sice zabraňují pocení a zápachu, zároveň ale mohou zanechávat na oblečení nevzhledné skvrny. Jednak se můžete setkat s bílými skvrnami, které se na oblečení obtisknou ihned po nanesení antiperspirantu, druhak se zažloutými skvrnami, které vznikají při spojení kožního mazu, pracího prostředku a hliníkových solí.

Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Dárky pro tchýni a tchána

Dárky pro tchýni a tchána

Přemýšlíte, jakým dárkem potěšíte tchána nebo tchýni? Dárky k Vánocům nebo narozeninám mohou dát zabrat. Zvlášť, když mají vše.
14.11.2018
Nezapomínejte si zkontrolovat velikost

Nezapomínejte si zkontrolovat velikost

Nakupujte s rozmyslem a vyberte si velikost, která vám přesně sedne. Ušetříte taky čas i starosti s výměnou zboží.
7.11.2018
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Vybrat chlapovi dárek není někdy žádný med. My ale máme pár tipů na vánoční dárky, které udělají radost.
30.10.2018
Jak vybrat zimní bundu do města?

Jak vybrat zimní bundu do města?

Nechcete při pobíhání po městě v zimě mrznout? Vyberte si správnou bundu. Přinášíme vám pár tipů, jak si dobře vybrat.
25.8.2018