Nosíte rádi bílé tenisky, conversky či botasky? Pak jistě víte, že jejich údržba je poněkud náročnější, než u barevných bot. Dříve či později se zašpiní a je to na nich bohužel příliš vidět. Při praní v pračce je riziko, že se boty zničí. Mohou ztrácet tvar a zkracuje se jim životnost. Pokud to přece jen zkusíte, zvolte co nejkratší program, aby se tenisky zbytečně dlouho nemáčely, a nízkou teplotu vody. Nebo raději zkuste některý z osvědčených postupů. Jak tedy vybělit tenisky?


Návod na čištění bílých tenisek:

Připravte si:

  • 1 díl jedlé sody (50 gramů)
  • ½ dílu peroxidu vodíku
  • 1 díl vody
  • Misku
  • Starý zubní kartáček
  • Ochranné rukavice
  • Ušpiněné bílé tenisky
  • Tekutý písek na koupelnové povrchy

Postup bělení

Doporučujeme pracovat v gumových rukavicích. V misce smíchejte jedlou sodu, peroxid vodíku a vodu. Z tenisek vytáhněte tkaničky. Směs rozmíchejte a kartáčkem na zuby začněte nanášet na boty s lehkým vtíráním do povrchu.


Takto natřené tenisky nechte stát na slunci zhruba čtyři hodiny. Poté suchou směs lehce vykartáčujte pryč z boty. Boční stěnu gumové podrážky můžete vyčistit tekutým pískem.Další způsob čištění bílých tenisek

Na tenisky nasypte jedlou sodu, polijte teplým bílým octem (mějte boty položené třeba v kbelíku – soda s octem reaguje a při kontaktu šumí). Nechte odstát přes noc. Poté opláchněte a – raději ručně – vyperte. Sušte na slunci.


Pár rad závěrem

Bílé tenisky rozhodně nenechávejte stát venku, uklízejte je dovnitř, ideálně na místo, kde se nepráší a neušpiní se od ostatních bot. Čistěte je raději častěji, pokud možno po každém znečištění, nenechávejte na nich špínu příliš dlouho. Jako prevenci před znečištěním je vhodné použít impregnační přípravky, které špínu a prach částečně odpuzují.

Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Dárky pro tchýni a tchána

Dárky pro tchýni a tchána

Přemýšlíte, jakým dárkem potěšíte tchána nebo tchýni? Dárky k Vánocům nebo narozeninám mohou dát zabrat. Zvlášť, když mají vše.
14.11.2018
Nezapomínejte si zkontrolovat velikost

Nezapomínejte si zkontrolovat velikost

Nakupujte s rozmyslem a vyberte si velikost, která vám přesně sedne. Ušetříte taky čas i starosti s výměnou zboží.
7.11.2018
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Vybrat chlapovi dárek není někdy žádný med. My ale máme pár tipů na vánoční dárky, které udělají radost.
30.10.2018
Jak vybrat zimní bundu do města?

Jak vybrat zimní bundu do města?

Nechcete při pobíhání po městě v zimě mrznout? Vyberte si správnou bundu. Přinášíme vám pár tipů, jak si dobře vybrat.
25.8.2018