Radujte se ze zářivě bílého prádla dlouhá léta. Po čase se může stát, že prádlo ztratí na své bělosti, tu ale můžete snadno navrátit. Vyzkoušejte několik osvědčených postupů domácího bělení prádla. Vystačit si můžete klidně jen s kuchyňskými pomocníky, které doma najdete - s citronem, s přáškem do pečiva, vinným octem nebo jednou sodou.

Citronová šťáva a její zázračné účinky

Citron je vlastně taková kyselina, která má bělicí a další účinky. Jeho šťávou se můžete zbavit nejrůznějších skrvn a těšit se na skvělý výsledek. A při bělené zažloutlého prádla můžete šťávu využít různými způsoby:

 • Asi 100 ml citronové šťávy přidejte přímo k prádlu do bubnu pračky a vyperte.
 • Pokud máte více času a chcete si vybělení takříkajíc více pojistit, namočte prádlo do horké vody a přidejte plátky citronu. Nechte působit několik hodin a potom hoďte do pračky a vyperte.

Kypřicí prášek nebo jedlá soda - prášky s úžasnou sílou

Prášek do pečiva pomůže s vybělením prádla, jedlá soda pak s udržení zářivé bělosti. Oba prášky můžete používat stejným způsobem - můžete je přidat rovnou do bubnu pračky, nebo v roztoku prášku a vody nechat prádlo par hodin před praním namočené.

Jedlá soda, která změkčuje vodu, má ale při úklidu mnohem více využití. Můžete s ní například vydrhnout sporák nebo vyčistit jiné skrvny na oblečení.

Vinný ocet

Další pomocník přímo z kuchyně prádlo nejen vybělí, ale také změkčí a vydezinfikuje. Ideálním parťákem pro bělení prádla je sice vinný ocet, určitého výsledku ale dosáhnete i s kvasným (lihovým) octem. Rozmíchejte asi 5 lžic octa ve 2 litrech teplé vody a do roztoku namočte prádlo. Po pár hodinách oblečení vyperte běžným způsobem, abyste se zbavili vinného odéru.

Osvěžte bílou barvu modrým inkoustem

Chtěli byste už tak bílé oblečení ještě více vybělit? Využijte toho, že ta nejbělejší bílá má modrý nádech, který způsobí, že prádlo vypadá ještě trochu bělejší a čistější, než ve skutečnosti je. Dříve se kvůli tomuto efektu přidávalo při praní modré barvivo, dnes ho může nahradit inkoust. Ale jen pár kapek, ať oblečení nepřebarvíte na šmoulovou. 

Profesionální bělidla?

Než abyste zkoušeli, co vaše prádlo vydrží při použití sava, raději hledejte profesionály. Pokud si chcete pojistit, že z bělení vzejde sněhově bílá košile, vyhledejte vhodnou čistírnu, kde to s bělením zkrátka umí. Můžete se tak spolehnout, že na svatbu, třeba tu vlastní, budete mít co na sebe.


Nebojte se bílého oblečení. Bude vám slušet!

Pánské triko bílé RX4113
 • XXL
  (65 ks)
  Doprava k Vám domů:
  Externí sklad (65 ks) Zasíláme do 4-7 pracovních dnů
  Pánská ELEGANT mikina rozepínací bílá
  • XXL
   (133 ks)
   Doprava k Vám domů:
   Externí sklad (133 ks) Zasíláme do 4-7 pracovních dnů

   Podělte se s přáteli o inspiraci

   Kategorie článku   Podobné články

   Dárky pro tchýni a tchána

   Dárky pro tchýni a tchána

   Přemýšlíte, jakým dárkem potěšíte tchána nebo tchýni? Dárky k Vánocům nebo narozeninám mohou dát zabrat. Zvlášť, když mají vše.
   14.11.2018
   Jak odstranit žmolky ze svetru?

   Jak odstranit žmolky ze svetru?

   Noční můra každého majitele svetru - žmolky. Jak je odstranit nebo jim rovnou předejít? A nejen ze svetru, objevit se můžou i jinde.
   31.7.2018
   Jak odstranit krev z oblečení

   Jak odstranit krev z oblečení

   Krev na oblečení na oblečení je zlý sen každého z nás. Občas se to však stane. Třeba u zubaře nebo jiným způsobem. Poradíme vám, jak ji efektivně odstranit a na co si dát pozor.
   18.2.2018
   Jak změřit pánské tričko

   Jak změřit pánské tričko

   Poradíme vám jak se správně změřit a srovnat míry s našimi produkty tak, aby vám triko sedlo jako ulité.
   21.11.2017