Ušijte si roušku, která vás ochrání před viry i nečistotami ve vzduchu. Použijte kvalitní 100% bavlnu, kterou můžete vyvařit a sterilizovat. Dvouvrstvé roušky s filtrem jsou účinnější než jednorázové roušky, zároveň vám jich stačí jen několik. 

Jak si vyrobit dvouvrstvou roušku s kapsou na filtr?


1.      Připravte si bavlněnou látku o velikosti 40 × 20 cm a 2 proužky látky o šířce 4,5 cm a délce 1 m. Ušetřete si starosti se sháněním a střihem té správné látky. Připravili jsme pro vás kit na výrobu roušky, který vám ušetří čas i námahu.


2.      Zažehlete sklad asi 0,5 cm od okraje na protilehlých stranách.3.      Látku přehněte a sešijte. Uprostřed nechte otvor – budoucí kapsu na vyměnitelný filtr. Otočte ji, aby byla lícem ven.


4.      Vytvořte 3 sklady na roušce a zažehlete je. Díky nim rouška k obličeji lépe přilne.

 


Nyní přichází na řadu proužky látky, kterými připevníte roušku k obličeji.

5.      Proužek látky (v šířce) zahněte jednou na polovinu a zažehlete. Později jej budete skládat ještě jednou.

6.      Okraj roušky (kratší) s hotovými sklady vložte do znovu založeného proužku látky, který z obou stran obejme roušku. Složený proužek zažehlete a přišijte k látce. Celé proužky prošijte a totéž zopakujte i na druhé straně.7.      Máte hotovo. Před použitím roušku vyvařte nebo vyperte. Stejně tak po každém nošení. Roušku na obličeji vyměňte každou 1-2 hodiny.Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Dárky pro tchýni a tchána

Dárky pro tchýni a tchána

Přemýšlíte, jakým dárkem potěšíte tchána nebo tchýni? Dárky k Vánocům nebo narozeninám mohou dát zabrat. Zvlášť, když mají vše.
14.11.2018
Jak odstranit žmolky ze svetru?

Jak odstranit žmolky ze svetru?

Noční můra každého majitele svetru - žmolky. Jak je odstranit nebo jim rovnou předejít? A nejen ze svetru, objevit se můžou i jinde.
31.7.2018
Jak odstranit krev z oblečení

Jak odstranit krev z oblečení

Krev na oblečení na oblečení je zlý sen každého z nás. Občas se to však stane. Třeba u zubaře nebo jiným způsobem. Poradíme vám, jak ji efektivně odstranit a na co si dát pozor.
18.2.2018
Jak změřit pánské tričko

Jak změřit pánské tričko

Poradíme vám jak se správně změřit a srovnat míry s našimi produkty tak, aby vám triko sedlo jako ulité.
21.11.2017