Vodní plocha nabízí celou řadu možností, jak se vydovádět! A je jedno, jestli vyrazíte k moři, nebo zůstanete na našich rybnících a přehradách. I tady si totiž můžete vyzkoušet celou řadu vodních atrakcí, díky kterým si dovolenou užijete na maximum. Kterou z nich si vyberete vy?

Vodní zorbing

Zorbing na vodní hladině si užijete na klidnější řece i přehradě. V průhledné plastové kouli si můžete vyzkoušet kotouly, přemety nebo poskoky a pády vás nebudou bolet, voda je utlumí. To ale neznamená, že budete od rána až do večera metat jedno salto za druhým. Už po několika minutách ucítíte únavu jako po půlhodině ve fitku. A tak, pokud si chcete dát rychle, ale přitom zábavnou formou do těla, je aquazorbing tou pravou aktivitou na letní dovolené. Pak se můžete vrátit s klidným svědomím k povalování a ochutnávání drinků z plážového baru.

Wakeboarding nebo jízda na vodních lyžích

Hledáte pořádné vzrůšo, při kterém zapojíte svaly, o kterých možná ani nevíte? Tak to vyzkoušejte wakeboard nebo vodní lyže. Oba sporty lze s nadsázkou považovat za letní varianty zimního snowboardingu nebo lyžování. Můžete se buď nechat táhnout za motorovým člunem, nebo vyzkoušet vlek s předem danou trasou. Ze začátku vás čeká hodně pádů, a tak tyto sporty nejsou pro někoho, kdo se bojí vody. 

wakeboard

Paddleboarding 

Stand Up Paddle nebo paddleboard má tu výhodu, že k němu vlastně nepotřebujete žádnou technickou pomoc od ostatních. Žádný vlek, žádný motorový člun. Jakmile se na prkně naučíte, udržíte rovnováhu a dokážete se odrazit od břehu, jste svým vlastním pánem. A to doslova, pokud vás totiž tento sport chytne, můžete si vlastní paddleboard a příslušenství koupit. Vybírat můžete mezi pevnými a nafukovacími perkny, to u vody pak nafouknete a vyrazíte. Kam jen budete chtít a na jak dlouho budete chtít. Třeba na vodní nádrž a nebo na moře.

Proč vyzkoušet paddleboard?

Tento způsob vodní zábavy je pro každého! Nemusíte být žádní atleti, stačí zůstat stát a pomocí pádla plout po hladině dál. Prkno můžete využít pro pohodovou plavbu plnou kochání přírody, nebo si dát klidně trochu do těla a posílit všechny svaly. Výhodou je, že jízdu na paddleboardu zvládnou jak děti, tak dospělí. A tak vlastně můžete vyrazit i na rodinný výlet na paddleboardu, třeba po přehradě.

paddleboard

Ježdění na banánu

A nakonec něco, u čeho se stačí jen dobře držet a užívat si výhled na okolní krajinu. Jízda na banánu, kterou si všichni pamatují z chorvatských dovolených. Kvůli žlutému nafukovacímu banánu nemusíte jezdit stovky a tisíce kilometrů daleko. Stačí si udělat výlet a vyrazit s rodinou nebo partou kamarádů třeba k rybníku nebo přehradě a zpříjemnit si tak letní odpoledne.

Jak se obléknout na paddleboard nebo zorbing?

Abyste si užili vodní sporty, nepotřebujete žádné speciální neoprény. Zvlášť, když plánujete jen pohodovou zábavu s přáteli a necílíte na sportovní výkony. Obléknout se můžete jako na běžnou procházku, stačí vám tričko a kraťasy. Pro případ, že byste se namočili, vyměňte obyčejné kraťasy za pánské koupací šortky a tričko klidně nechte rovnou doma. Aspoň se opálíte.

Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Dárky pro tchýni a tchána

Dárky pro tchýni a tchána

Přemýšlíte, jakým dárkem potěšíte tchána nebo tchýni? Dárky k Vánocům nebo narozeninám mohou dát zabrat. Zvlášť, když mají vše.
14.11.2018
3 důvody, proč ponožky nejsou zas tak špatný dárek

3 důvody, proč ponožky nejsou zas tak špatný dárek

Dostat nebo darovat ponožky k Vánocům není zas tak špatný nápad. Přečtěte si proč.
15.12.2018
Jak vybrat kabát?

Jak vybrat kabát?

Vybíráte zimní kabát a stále nevíte, který zvolit? Podívejte se na náš praktický návod, který Vám výběr toho správného kabátu usnadní.
26.12.2016
Jak nosit sako - etiketa

Jak nosit sako - etiketa

Víte jaké zvolit sako, kdy je vhodné zvolit jakou barvu a zda je můžete nosit rozepnuté? Náš návod vám pomůže se vyhnout společenským faux pas.
16.12.2016