Co si obléknout na běžné lekce tanečních?

Když se přihlásíte do tanečních, čeká vás nejdříve pár obyčejných lekcí. Na těch se dozvíte, co je taneční parket nebo dámská a pánská volenka a jaké společenské tance se budete v kurzu učit. A právě slovíčko "společenské" je velmi důležité. Už samotné taneční jsou společenskou událostí, kam byste ani na první lekci neměli přijít v teplákách nebo riflích. A proto vám poradíme, jak se obléknout na první a pak další běžné taneční lekce.

Běžné lekce se od prodloužených liší. A to tak, že bývají minimálně přístupné veřejnosti a vy se na nich především učíte. Většinou tak stačí modrý, šedý nebo černý oblek se společenskou košilí. Tu doplňte kravatou nebo motýlkem. I když ve spoustě případů nepotřebujete bílé rukavičky už při samotných běžných lekcích, na prodloužené se jim asi nevyhnete. A tak si můžete zvykat na pocit rukou v rukavičkách. Když si nebudete v tanci jisti a budete se nervózně potit, možná rukavičky ocení i vaše taneční partnerka.

Jak zazářit na prodloužené?

Dress code na prodlouženou lekci se od té běžné příliš neliší. Často se můžete setkat s požadavkem bílých tanečních rukaviček, jejichž nošení a tanec v nich si můžete nacvičit už při běžných lekcích. Dalším rozdílem bývá také volba obleku. Na rozdíl od běžných lekcí, kam můžete obléknout barevnou společenskou košili, na prodlouženou byste si měli vzít bílou společenskou košili a ideálně černý pánský oblek.

Kromě dobře zvoleného obleku si s sebou na prodlouženou, a následně závěrečnou, lekci nezapomeňte vzít základy společenského chování. Víte například, jak se správně chovat k dámě? Kdo chodí ze schodů první? Jak zapínat sako? Něco se naučíte v samotných tanečních (přestávky od tance jsou občas potřeba) a něco vám prozradíme my. 

  • Sako si během společenské akce nesvlékejte (ani když pod ním máte společenskou vestu).
  • Při významné a formální události (tedy při tanci nebo seznamování s novými lidmi) mějte sako zapnuté,
  • rozepnout sako můžete například při sezení.

Sako musí sedět!

Abyste vypadali opravdu skvěle, musí vám sako a celý oblek padnout jako ulitý. Jak poznáte, že vám společenské sako opravdu sedí? 
  • Ramenice obleku nesmí být ani moc dlouhé ani krátké. Zkrátka v ramenou musí sako sedět přesně hned při koupi. S tím se pak jen těžko něco udělá.
  • Límeček saka by neměl odstávat, ale měl by ke krku doléhat bez mezery.
  • I když se současné trendy mění, sako by mělo vždy zakrývat alespoň část zadku, ideálně celý.
  • Na konci rukávů by okolí měli spatřit kousek košile. Rukávy naštěstí ale patří k části, kterou můžete (omezeně) zkrátit.

Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Plesová sezóna je tady. Víte, jak se obléct na ples?

Plesová sezóna je tady. Víte, jak se obléct na ples?

Překvapte své známé skvělou volbou šatníku a chováním pravého gentlemana. S našimi radami se na plese neztratíte.
7.1.2019
Zazářit na silvestrovské party? Žádný problém

Zazářit na silvestrovské party? Žádný problém

Konec roku na spadnutí a vy ještě nevíte, co si obléknete na oslavu nového roku? Nebojte se. My to víme.
20.12.2018
Střihy pánských košil aneb Která komu sluší?

Střihy pánských košil aneb Která komu sluší?

Máte před sebou důležitou akci, na kterou potřebujete perfektně padnoucí košili? Víme, jaká vám sedne.
7.12.2018
Co si obléct na vánoční večírek a jak si ho skvěle užít?

Co si obléct na vánoční večírek a jak si ho skvěle užít?

Vánoční večírek - každoroční společenská akce, kde se potkáte s kolegy a šéfem. Víme, jak se na vánoční večírek obléknout, jak se na něm bavit a hlavně jak to udělat, aby vám druhý den nebylo zle.
19.11.2018