Pracovat ve vedrech není vůbec snadné. O to horší to je, když v kanceláři nemáte klimatizaci. Naštěstí ale existuje pár tipů, jak úmorná vedra přečkat a odpracovat potřebné.

  1. Začněte brzy ráno.
  2. Zkuste si přivstat a začít pracovat brzy ráno. Za dopoledne tak uděláte většinu práce a po obědě doklepete zbytky. A pokud vám to šéf a pracovní pravidla dovolí, využívejte co nejvíce možnost práce z domova, kde máte větší chládek. Stejně si plánujte i schůzky a porady. Nejproduktivnější budete ráno a dopoledne. Odpoledne se zabývejte spíše jednoduššími úkoly, u kterých se zvládnete ovívat.

  3. I jídlo může pomoct
  4. Oběd pojměte jednoduše. Takový zeleninový salát s kousky kuřecího je perfektní volbou. Zasytí vás, dodá vitamíny a energii a přitom se při jídle nezpotíte jako třeba u svíčkové. V létě nezapomínejte ani na ovoce, které vám dodá potřebné vitamíny. Ty se pak na podzim budou hodit.

  5. Zhasněte zářivky
  6. Celá řada kanceláří svítí i během dne. I když je to naprosto zbytečné a ve velkých vedrech to má dokonce negativní výsledky. Zhasínáním světel můžete alespoň o trochu snížit teplotu v kanceláři. Protože i světla produkují nějaké to teplo.

  7. Chytře se oblékněte
  8. Pracovat jen v plavkách vám asi u vedení neprojde. Pracovat v oblečení z přírodních materiálů ale ano! V létě tak z šatníku vytáhněte především bavlněná trička a šortky, ve kterých budou vysoké teploty trochu snesitelnější.

  9. A nezapomínejte pít
  10. Nealko hlavně! Na první pohled se dodržování pitného režimu zdá jako detail. Může vás ale zachránit před zkolabováním z horka. Pravidelný přísun nealkoholických nápojů pomůže hydratovat tělo i mysl!

Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Dárky pro tchýni a tchána

Dárky pro tchýni a tchána

Přemýšlíte, jakým dárkem potěšíte tchána nebo tchýni? Dárky k Vánocům nebo narozeninám mohou dát zabrat. Zvlášť, když mají vše.
14.11.2018
3 důvody, proč ponožky nejsou zas tak špatný dárek

3 důvody, proč ponožky nejsou zas tak špatný dárek

Dostat nebo darovat ponožky k Vánocům není zas tak špatný nápad. Přečtěte si proč.
15.12.2018
Jak vybrat kabát?

Jak vybrat kabát?

Vybíráte zimní kabát a stále nevíte, který zvolit? Podívejte se na náš praktický návod, který Vám výběr toho správného kabátu usnadní.
26.12.2016
Jak nosit sako - etiketa

Jak nosit sako - etiketa

Víte jaké zvolit sako, kdy je vhodné zvolit jakou barvu a zda je můžete nosit rozepnuté? Náš návod vám pomůže se vyhnout společenským faux pas.
16.12.2016