Vyperte svou oblíbenou softshellku správně, aby vám vydržela nejen celou sezónu, ale i další a další. Užijte si její výhody jako je nepromokavost a pohodlí, stačí dodržovat pár zásad při praní.

Praní je potřeba. A klidně v pračce

I když je ruční praní šetrnější, může být mnohem namávější. A tak se nebojte dát softshellovou bundu do pračky. Pračka totiž mnohem kvalitněji odstraní nečistoty a špínu, která ucpává póry bundy. Průchodnost membrány softshellu je ale pro správnou funkci bundy nezbytná. A tak se toho vůbec nebojte, vyprázdněte kapsy, zapněte je a bundu otočenou naruby vložte do pračky. Samotnou.

Při praní dodržujte pokyny na štítku bundy. Každý výrobce totiž nejlépe ví, na kolik stupňů jeho bundu prát. Bundy se totiž mohou lišit materiálem a ten může být náchylný na vyšší nebo naopak na příliš nízkou teplotu.

Jak s práškem a aviváží?

Zapomeňte na aviváž! Stejně jako při praní termooblečení zkrátka aviváž rozhodně nepoužívejte, pokud nechcete oblečení zničit. A tak je hlavním a nejdůležitějším prací prášek. Ten se postará o dokonalé vyprání bundy, jeho výběr tak nepodceňujte. Investujte raději do speciálního pracího prášku a ten běžný nechte na praní obyčejných triček nebo spodního prádla.

Vypranou bundu je vhodné opatřit navíc ochranou vrstvou. O tu se postará správná impregnace, kterou vám poradí v každém specializovaném obchodě. Neipregnujte ale špinavé bundy, špína se jen ještě více přichytne. Vždy tedy až vypranou a čistou bundu.

Výhody softhellové bundy

Díky správnému praní neztratí vaše softshellka své skvělé vlastnosti. Které to ale jsou?
  1. Je vhodná do každého počasí.
  2. Kombinuje nepromokavost, prodyšnost, větruvzdornost a pohodlí.
  3. Jsou pevné a dostatečně odolné vůči otěru.
  4. Díky nízké hmotnosti o nich skoro nevíte.
  5. Jsou maximálně poddajné a elastické, skvěle se tak přizpůsobí tělu.

Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Dárky pro tchýni a tchána

Dárky pro tchýni a tchána

Přemýšlíte, jakým dárkem potěšíte tchána nebo tchýni? Dárky k Vánocům nebo narozeninám mohou dát zabrat. Zvlášť, když mají vše.
14.11.2018
Jak odstranit žmolky ze svetru?

Jak odstranit žmolky ze svetru?

Noční můra každého majitele svetru - žmolky. Jak je odstranit nebo jim rovnou předejít? A nejen ze svetru, objevit se můžou i jinde.
31.7.2018
Jak odstranit krev z oblečení

Jak odstranit krev z oblečení

Krev na oblečení na oblečení je zlý sen každého z nás. Občas se to však stane. Třeba u zubaře nebo jiným způsobem. Poradíme vám, jak ji efektivně odstranit a na co si dát pozor.
18.2.2018
Jak změřit pánské tričko

Jak změřit pánské tričko

Poradíme vám jak se správně změřit a srovnat míry s našimi produkty tak, aby vám triko sedlo jako ulité.
21.11.2017