Žvýkačka na oblečení. Žádný příjemný zážitek. Tím hůře, je-li to váš oblíbený oděv nebo stál nemalý peníz. Co s tím? Rad je na internetu bezpočet, ovšem nejlevnější a nejšetrnější je žvýkačku zmrazit. Není třeba kupovat žádné přípravky nebo riskovat nenávratné zničení oděvu nějakými chemikáliemi. Ať už jsou to kalhoty, košile či tričko, vždy postupujete stejně. Také nezáleží na materiálu – pouze u jemnějších látek musíte být při odlupování jemnější i vy.


Postup odstranění žvýkačky z oblečení

  1. 1. Nechte žvýkačku na látce celou, tak jak je. Nesnažte se ji odloupnout, pravděpodobně by se natahovala jako horký sýr a v látce by zůstaly drobné částečky, které by pak bylo těžké odstranit.
  2. 2. Dejte celý kousek oblečení do mrazáku.
  3. 3. Zhruba po dvou hodinách (delší doba však není na škodu) oděv vytáhněte a žvýkačku snadno sloupnete.

Velké kusy oblečení nebo koberce a čalounění

Máte žvýkačku na zimní bundě nebo maxi riflích a do mrazáku se vám nevejdou? Stačí kostka ledu, kterou potírejte žvýkačku, dokud není pěkně ztvrdlá. Poté ji z oblečení nebo koberce sloupnete či vydrolíte.


Ani pomocí tohoto návodu se vám nepodařilo žvýkačku z oblečení odstranit? Možná nastal čas pořídit si nový módní kousek.

Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Dárky pro tchýni a tchána

Dárky pro tchýni a tchána

Přemýšlíte, jakým dárkem potěšíte tchána nebo tchýni? Dárky k Vánocům nebo narozeninám mohou dát zabrat. Zvlášť, když mají vše.
14.11.2018
Jak odstranit žmolky ze svetru?

Jak odstranit žmolky ze svetru?

Noční můra každého majitele svetru - žmolky. Jak je odstranit nebo jim rovnou předejít? A nejen ze svetru, objevit se můžou i jinde.
31.7.2018
Jak odstranit krev z oblečení

Jak odstranit krev z oblečení

Krev na oblečení na oblečení je zlý sen každého z nás. Občas se to však stane. Třeba u zubaře nebo jiným způsobem. Poradíme vám, jak ji efektivně odstranit a na co si dát pozor.
18.2.2018
Jak změřit pánské tričko

Jak změřit pánské tričko

Poradíme vám jak se správně změřit a srovnat míry s našimi produkty tak, aby vám triko sedlo jako ulité.
21.11.2017