Stačí chvilka nepozornosti, nešikovný pohyb rukou, když nesete svíčku a vosková skvrna je na světě. Vosku ze svého oblíbeného trička se ale můžete snadno a rychle zbavit. Nemusíte poškozenou věc hned vyhazovat, stačí se držet našich rad.

1. Zbavte se přebytečného vosku

Prvním bodem je odstranění vosku co nejsnazší cestou. Pokuste se jej co nejvíce seškrábat například dřevěnou špachtlí nebo tupou stranou příborového nože. Sami uvidíte, že tímto způsobem se můžete zbavit velkého množství vosku a další kroky pak půjdou snadněji.

Vosk na tričku lze odstranit žehličkou.

2. Vosk zahřejte

Použijte například žehličku a přežehlete textil. Dbejte ale při tom na pár důležitých detailů. Žehličku nastavte na co nejnižší teplotu. Látku podložte savými papíry nebo novinami, abyste zamezili přichycení roztaveného vosku na zadní stranu oblečení. Pamatujte i na bezpečnost samotné žehličky a také na hlavní účel - zbavit se vosku jeho rozpuštěním a následným nasátím papírem. Žehlete vždy přes tenkou vrstvu novin nebo ubrousků. Ty do sebe vpijí zahřátý vosk a vy budete zase o krok blíže k vyčištění skvrny. Počítejte ale s tím, že při přežehlování budete muset využít více ubrousků, abyste ze skvrny vytáhli co nejvíce vosku.

Nemáte žehličku? Zahřejte vosk jiným způsobem. Můžete využít třeba fén. Nebo se odklonit o 180 stupňů a místo zahřívání vosk textil zmrazte. Po asi hodině zkuste vosk z oblečení opatrně sloupnout.

3. Oblečení vyperte

Abyste se zbavili mastné skvrny, která na oblečení po odstranění vosku zůstala, textil vyperte. Použijte například běžný odstraňovač skvrn nebo jiné odmašťovadlo. Perfektně se tak hodí mycí prostředek na nádobí.

Snažili jste se, jak jste mohli, ale vosk na vašem oblíbeném tričku stále zůstává? Tady pomůže jen jediné – pořiďte si u nás nové.

Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Dárky pro tchýni a tchána

Dárky pro tchýni a tchána

Přemýšlíte, jakým dárkem potěšíte tchána nebo tchýni? Dárky k Vánocům nebo narozeninám mohou dát zabrat. Zvlášť, když mají vše.
14.11.2018
Nezapomínejte si zkontrolovat velikost

Nezapomínejte si zkontrolovat velikost

Nakupujte s rozmyslem a vyberte si velikost, která vám přesně sedne. Ušetříte taky čas i starosti s výměnou zboží.
7.11.2018
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Vybrat chlapovi dárek není někdy žádný med. My ale máme pár tipů na vánoční dárky, které udělají radost.
30.10.2018
Jak vybrat zimní bundu do města?

Jak vybrat zimní bundu do města?

Nechcete při pobíhání po městě v zimě mrznout? Vyberte si správnou bundu. Přinášíme vám pár tipů, jak si dobře vybrat.
25.8.2018