Kávu si asi nejčastěji chcete vychutnat v klidu a pohodě. O tu vás ale rychle může připravit, když se nedopatřením kávou polejete. Buď vy sami svou nešikovností nebo nešťastnou náhodou se to podaří někomu jinému v kavárně. Naštěstí ale existuje pár babských rad, jak se nehezké skvrny od kávy například z bílého trička zbavit. K vyčištění skvrny od kávy můžete použít citronovou šťávu, sůl, vinný ocet nebo jedlou sodu. Začněte ale tím nejjednodušším – studenou vodou.

Jak vyčistit skvrny od kávy? Zkuste studenou vodu

S čištěním skvrny od kávy dlouho neotálejte a dokud není káva ještě zaschlá, zkuste se jí zbavit pod tekoucí studenou vodou. Ano, opravdu musí být studená, protože teplá voda pomáhá jen vpití špíny do látky. Na skvrnu nechte téct studenou vodu a jemně ji drhněte, dokud se nezbavíte celé skvrny, nebo alespoň její velké části.

Na fleky od kávy pomůže i citron

Citron bychom mohli považovat za takovou dezinfekci. Jen si vzpomeňte, jak to štípe, když se vám citronová šťáva dostane do řezné rány. A tak ji použijte i při odstraňování skvrn od kávy. Pokapejte je šťávou a nechte asi deset minut působit. Nakonec oblečení opláchněte.


Sáhněte po dalších kuchyňských pomocnících: soli, vinném octu nebo jedlé sodě

Sůl má doma každý. Smíchejte trochu soli s vodou a vytvořte roztok, kterým pak potřete skvrnu. Po chvíli působení propláchněte studenou vodou. Podobně můžete využít i vinný ocet, který má podobné vlastnosti jako citronová šťáva. Nechte ocet chvíli působit na skvrně a propláchněte opět studenou vodou.

Sáhnout můžete ale také po jedlé sodě, která je skvělým pomocníkem v boji proti skvrnám. Smíchejte jedlou sodu s vodou a vytvořte kašičku, kterou nanesete na skvrnu. Nechte ji působit klidně několik hodin a pak opět propláchněte.


Našli jste zaschlou skvrnu? Zkuste peroxid

Pokud se chcete zbavit zaschlé skvrny od kávy, můžete zkusit něco silnějšího než je sůl nebo soda. Pořiďte si peroxid vodíku a glycerin. Nejdříve vyzkoušejte reakce každé látky z oblečení zvlášť. Pokud se nepoškodí, nastříkejte na skvrnu glycerin a poté peroxid. Nechte jako už tradičně chvíli působit a poté opláchněte studenou vodou.

 

Teď už víte, jak na skvrny od kávy. Nikdy nejsou babské rady ale 100%, a tak se může stát, že ani jejich poctivé dodržování vás skvrn nezbaví. Pokud ani v čistírně nepomohou, je možná čas pořídit si nové oblečení.

 

Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Dárky pro tchýni a tchána

Dárky pro tchýni a tchána

Přemýšlíte, jakým dárkem potěšíte tchána nebo tchýni? Dárky k Vánocům nebo narozeninám mohou dát zabrat. Zvlášť, když mají vše.
14.11.2018
Jak odstranit žmolky ze svetru?

Jak odstranit žmolky ze svetru?

Noční můra každého majitele svetru - žmolky. Jak je odstranit nebo jim rovnou předejít? A nejen ze svetru, objevit se můžou i jinde.
31.7.2018
Jak odstranit krev z oblečení

Jak odstranit krev z oblečení

Krev na oblečení na oblečení je zlý sen každého z nás. Občas se to však stane. Třeba u zubaře nebo jiným způsobem. Poradíme vám, jak ji efektivně odstranit a na co si dát pozor.
18.2.2018
Jak změřit pánské tričko

Jak změřit pánské tričko

Poradíme vám jak se správně změřit a srovnat míry s našimi produkty tak, aby vám triko sedlo jako ulité.
21.11.2017