Možná se na vašem oblíbeném tričku objevila náhodou skvrna od propisky. Může se to stát rychleji, než si myslíte. A ne vždy za čáry od propisovačky mohou nezbedné děti. My ale víme, jak vyčistit skvrnu od propisky, a tak nemusíte zoufat a hned oblečení vyhazovat.

Zkuste prostředek na nádobí

Využijte nejdříve to, co jistě máte doma. Vyrazte do kuchyně a určitě tam najdete nějaký přípravek na nádobí, který nalejte na špinavé místo a v rukách vyperete. Pak vložte do pračky a vyperte tak, jak jste zvyklí.

Posloužit může i žlučové mýdlo, teplý líh nebo lak na vlasy

Žlučové mýdlo je zkrátka sázka na (skoro)jistotu. Patří mezi odstraňovače skvrn, které se ničeho nebojí a skoro nikdy s ním nešlápnete vedle. Oblečení potřete žlučovým mýdlem a vyperte v rukách. Poté jako vždy do pračky a vyperte běžným způsobem.

Ne vždy ale žlučové mýdle máte doma. Naštěstí vám může pomoci i teplý líh, u kterého je trochu větší šance, že ho v koupelně najdete. Při jeho používání ale POZOR! Líh vás totiž kromě propisky může zbavit i samotné barvy oblečení. A tak na nějakém neviditelném místě nejdříve vyzkoušejte, zda barva vydrží. Pak teprve namočte hadřík do teplého lihu a odstraňte propisku z oblečení.

Dalším pomocníkem z koupelny může být lak na vlasy. Ten nastříkejte na skvrnu od propisky a nechte zaschnout. Po pár minutách setřete hadříkem namočeným v mýdlové vodě.

Jak odstranit propisku z koženky?

Nemusí to být vždy jen oblečení, propisky se může objevit i na pohovce, koženkové tašce, kabelce nebo na koženkové židli. Možná vás napadne použít dětské vlhčené ubrousky. Ostatně ty fungují skoro na vše. Může se ale stát, že v případě propisky na kožence selžou. Pokud najdete skvrnu od propisky na gauči, můžete na ni vyzkoušet právě lak na vlasy

Čemu se raději vyhnout?

Riskem je už použití lihu, který může odstranit z oblečení i barvu. Větší nebezpečí představuje ale odlakovač. Ten se totiž pustí kromě čáry od propisky také do barvy a vy máte hned po svém oblíbeném tričku. Na podobný scénář se můžete připravit i v případě sava, které má bělicí účinky.

Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Dárky pro tchýni a tchána

Dárky pro tchýni a tchána

Přemýšlíte, jakým dárkem potěšíte tchána nebo tchýni? Dárky k Vánocům nebo narozeninám mohou dát zabrat. Zvlášť, když mají vše.
14.11.2018
Jak odstranit žmolky ze svetru?

Jak odstranit žmolky ze svetru?

Noční můra každého majitele svetru - žmolky. Jak je odstranit nebo jim rovnou předejít? A nejen ze svetru, objevit se můžou i jinde.
31.7.2018
Jak odstranit krev z oblečení

Jak odstranit krev z oblečení

Krev na oblečení na oblečení je zlý sen každého z nás. Občas se to však stane. Třeba u zubaře nebo jiným způsobem. Poradíme vám, jak ji efektivně odstranit a na co si dát pozor.
18.2.2018
Jak změřit pánské tričko

Jak změřit pánské tričko

Poradíme vám jak se správně změřit a srovnat míry s našimi produkty tak, aby vám triko sedlo jako ulité.
21.11.2017