Mohlo by se zdát, že pánský pásek plní jen praktickou funkci a drží vám kalhoty, aby nespadly. I když správně padnoucí kalhoty by měly držet samy od sebe. Kromě této, jistě záslužné funkce, slouží také jako módní doplněk. A proto si při jeho výběru dejte maximálně záleže. Správně zvolený pásek může celý outfit pozvednout, stejně tak ho může ale zkazit. Nic totiž nevypadá hůř, než barevný tkaný pánský opasek v obleku na pracovním jednání. Zohledněte styl oblečení, materiál pásku a také svoji osobnost a vyberte si ten nejlepší pásek!

Formální versus volnočasový pásek

Pásky můžeme rozdělit na dvě hlavní kategorie - formální a sportovní nebo také volnočasové
  1. Formální pásek, jak už název napovídá, tak se nosí hlavně do společnosti. Pokud si tedy oblékáte oblek do práce nebo na ples, právě tento formální pásek je doplňkem, na který byste neměli zapomenout.
  2. Naopak sportovní nebo volnočasový pánský pásek můžete nosit k ležérnímu oblečení - třeba k tričku a džínám. 

Důležitá je délka i barva pásku

  1. Prvním, co uvidíte je barva pásku. Pokud chcete zůstat věrni tradičním pravidlům oblékání, vyberte podobnou barvu pásku a bot.
  2. Šířka pásku může udělat pěknou paseku. Čím formálnější kalhoty zvolíte, tím budou mít užší oka na pásek. Džíny zase zvládnou větší šířku. Univerzální velikostí jsou 3 cm, které provléknete většinou kalhot. Nejběžnější šírkou jsou ale pásky o 3,5 cm.
  3. Pokud chcete mít outfit vyšperkovaný do sebemenších detailů, aby na vás nemohla módní policie, vyberte si pásek i boty ze stejného materiálu. Semiš k semiši sedá a kůže si rozumí s další kůží.
  4. Dalším detailem, na kterém si můžete dát záležet, jsou doplňky. Ty laďte ve stejném stylu, materiálu a barvě jako sponu pásku. Máte na sobě pásek se stříbrnou sponou a rozhodujete se mezi stříbrnými a zlatými hodinkami? Stříbro je jasná volba! Stejně tak u dalších doplňků jako jsou stříbrné manžetové knoflíčky.
  5. Toužíte po vyšší a hubenější postavě? Alespoň na oko vám s tím pomůže pásek v podobné barvě jako kalhoty.
Jak změřit pásek?

Pásek musí sedět. Ideálně byste ho měli zapínat na 3. dírku, i když to může znamenat, že si po Vánocích budete kupovat nový. Dobře si tedy přeměřte, jakou velikost budete potřebovat. Většinou stačí použít krejčovský metr. Oblékněte nejčastěji nošené kalhoty a změřte obvod (pasu). Výsledná hodnota je to číslo, pod kterým nejčastěji najdete velikosti opasků.

Nemáte po ruce krejčovský metr, ale něco na měření by se našlo? Použijte třeba pravítko nebo svinovací metr. Natáhněte pásek na podlahu a změřte vzdálenost od nejpoužívanější dírky až po zapínací trn na opasku. Získáte tak obvod pasu, podle kterého vyberete ten nejlepší opasek. 


Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Plesová sezóna je tady. Víte, jak se obléct na ples?

Plesová sezóna je tady. Víte, jak se obléct na ples?

Překvapte své známé skvělou volbou šatníku a chováním pravého gentlemana. S našimi radami se na plese neztratíte.
7.1.2019
Zazářit na silvestrovské party? Žádný problém

Zazářit na silvestrovské party? Žádný problém

Konec roku na spadnutí a vy ještě nevíte, co si obléknete na oslavu nového roku? Nebojte se. My to víme.
20.12.2018
Střihy pánských košil aneb Která komu sluší?

Střihy pánských košil aneb Která komu sluší?

Máte před sebou důležitou akci, na kterou potřebujete perfektně padnoucí košili? Víme, jaká vám sedne.
7.12.2018
Co si obléct na vánoční večírek a jak si ho skvěle užít?

Co si obléct na vánoční večírek a jak si ho skvěle užít?

Vánoční večírek - každoroční společenská akce, kde se potkáte s kolegy a šéfem. Víme, jak se na vánoční večírek obléknout, jak se na něm bavit a hlavně jak to udělat, aby vám druhý den nebylo zle.
19.11.2018