Chcete chybějící znalosti doplnit oslnivým oblečením u maturity? Pak si dobře přečtěte, jak se obléct k maturitě. Samotný oblek vám sice dobrou známku nezajistí, pomůže vám ale cítit se dobře.

Formálně, ale hlavně pohodlně

Zkouška dospělosti přece jen formální záležitost. To ale neznamená, že byste k ní měli přijít ve fraku a s cylindrem v ruce. Formální oblečení jde vykouzlit i jinými způsoby, které pro vás budou jistě příjemnější. Budete se totiž cítit mnohem lépe a o to především jde!

Jakou vybrat košili k maturitě?

Samozřejmě můžete zvolit klasickou bílou košili s dlouhým rukávem bez jakéhokoliv vzoru. Čistá bílá košile vám dodá na eleganci a vážnosti. Zvlášť, pokud vám bude perfektně sedět. Pokud ale žádnou takovou doma nemáte, nemusíte si ji kvůli maturitě kupovat. Vystačit si můžete i s košilí s jemným vzorem. Vyberte si například proužkovanou košili, ve které budete vypadat skvěle.

Poslední dobou jsou stále oblíbenější pánské košile s jemnými vzory jako jsou puntíky, zvířata nebo rostliny. Zvažte hustotu a velikost potisku a i takové si můžete k maturitě obléknout.

Vezmete si bílou...

nebo barevnou?

Kravatu ano či ne?

Můžete, ale nemusíte. Kravaty mohou být pro někoho nepříjemné i při běžném nošení a co teprve pak ve stresu, který u maturity zažívají téměř všichni? K maturitě ale bohatě stačí elegantní košile bez kravaty, ve které se navíc nemusíte cítit vždy nejlépe.

Je nutný oblek (z tanečních)?

Dost možná byl vaším posledním oblekem ten, který jste na sebe oblékli v tanečních. Z toho jste už ale určitě vyrostli. Dva roky jsou dlouhá doba, zvlášť na střední škole. Naštěstí se ale u maturity obejdete i bez tohoto obleku. Z části i proto, že maturitní zkouška probíhá během dne a černé obleky, na které jste byli v tanečních zvyklí.

Při maturitní zkoušce si vystačíte i s formálními kalhotami a pánským sakem, které k sobě ladí. Můžete sáhnout po béžových, tmavě modrých nebo i šedých kombinacích, ve kterých budete vypadat formálně a přitom stylově. Zkuste třeba některé z našich plátěných kalhot a pánských sak.  A nebojte se trochu experimentovat, černobílých kombinací košile a saka už viděli členové komise mraky.

Materiál hraje roli

Nezapomínejte, že maturity se konají v květnu a v červnu. A to už bývá venku docela teplo. Abyste předešli nepříjemnému pocení, tak si zkuste vybrat oblečení z přírodních vláken, ideální je například bavlna. Skvělou volbou jsou prodyšné bavlněné košile. V případě obleků rovnou zapomeňte na teplá tvídová saka, ve kterých se zpotíte ještě dříve, než si sednete na potítko. Při maturitě se totiž každý stupeň počítá.

Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Plesová sezóna je tady. Víte, jak se obléct na ples?

Plesová sezóna je tady. Víte, jak se obléct na ples?

Překvapte své známé skvělou volbou šatníku a chováním pravého gentlemana. S našimi radami se na plese neztratíte.
7.1.2019
Zazářit na silvestrovské party? Žádný problém

Zazářit na silvestrovské party? Žádný problém

Konec roku na spadnutí a vy ještě nevíte, co si obléknete na oslavu nového roku? Nebojte se. My to víme.
20.12.2018
Střihy pánských košil aneb Která komu sluší?

Střihy pánských košil aneb Která komu sluší?

Máte před sebou důležitou akci, na kterou potřebujete perfektně padnoucí košili? Víme, jaká vám sedne.
7.12.2018
Co si obléct na vánoční večírek a jak si ho skvěle užít?

Co si obléct na vánoční večírek a jak si ho skvěle užít?

Vánoční večírek - každoroční společenská akce, kde se potkáte s kolegy a šéfem. Víme, jak se na vánoční večírek obléknout, jak se na něm bavit a hlavně jak to udělat, aby vám druhý den nebylo zle.
19.11.2018