Poslední rok střední školy nemusí být jen o učení. Trochu páry můžete upustit třeba na stužkováku. Typů stužkovacích večírků může být celá řada. Liší se už samotným provedením. A platí staré pořekadlo - jiný kraj, jiný mrav. Někde se jedná o samostatnou akci pro studenty maturitní třídy a jejich učitele, jinde taková stužková může být jen součástí maturitního plesu. A kromě různých druhů provedení má tato událost i různé označení - stužkovák, stužkáč, stužková - vždy jde ale o jedno. Slavnostně uvést studenta do posledního tažení na střední. A proto je důležité nepodcenit přípravu a vybrat si vhodné oblečení na stužkovací večírek. A je jedno, jestli jste ještě student, nebo učitel.


Co si obléknout na stužkovák?

Nacvičte si maturitní outfit a nahoďte na sebe něco slavnostního. Záleží samozřejmě na prostředí, kde se bude stužkovací večírek konat, formální oblečení je ale jistotou. Pokud je stužkování součástí maturitního plesu, jednoznačně vytáhněte ze skříně perfektně padnoucí oblek. Přípravu ale nenechávejte na posledních pár hodin před akcí. Pokud jste poslední dobou oblek moc často nenosili, je možné, že jste z toho, ve kterém jste oslňovali v tanečních, už vyrostli.

Není formální jako formální. Pokud dodržujete tradici večeře a následné zábavy například v pronajatém salonku restaurace, nemusíte nutně hledat a zkoušet svůj starý oblek. Raději si oblékněte společenské oblečení, ve kterém se dobře cítíte a na fotkách budete vypadat skvěle. Stačit tak mohou pánské společenské kalhoty se stylovou košilí. Abyste váhu celéhou outfitu podtrhli, nezapomeňte na pánské sako a vhodné doplňky.


Jak vypadá stužkovák?

Večeře a zábava

Jedna z variant stužkovací večírku je společná večeře třídy a pozvaných učitelů. Většinou těch, kteří v dané třídě učí. A také učitele. Během večera dojde také k pasování na maturanty a studenti dostanou stužku. Po naplánování jídla, rezervace a průběhu pasování přichází na řadu otázka, jakou zábavu připravit na stužkovák? Možností je celá řada. Připravte si například projektor a ukažte svým učitelům, jak jste vypadali v dětství. A můžete si takto i zasoutěžit. Nebo naopak o takové fotky poproste své učitele. A nebo pokud jste sám učitel, poraďte svým studentům, jak na to. Jdou do toho poprvé a většina z nich i naposled.

Součást maturitního plesu

Stužkování může být i součástí maturitního plesu, kde už potkáte kromě svých spolužáků a učitelů i rodiče, bývalé studenty a další. Typickou zábavou, kterou si maturanti připravují bývá předtančení nebo slavnostní polonéza při zahájení plesu. A odvážní studenti si pak připraví o půlnoci překvapení, které vypadá nejčastěji jako sehraná scénka nebo taneční vystoupení v převlecích.

Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Tipy na nejlepší valentýnské dárky pro muže

Tipy na nejlepší valentýnské dárky pro muže

Lámete si hlavu, čím potěšit správného chlapa? Nás napadá hned několik možností na skvělý valentýnský dárek.
12.1.2019
Plesová sezóna je tady. Víte, jak se obléct na ples?

Plesová sezóna je tady. Víte, jak se obléct na ples?

Překvapte své známé skvělou volbou šatníku a chováním pravého gentlemana. S našimi radami se na plese neztratíte.
7.1.2019
Zazářit na silvestrovské party? Žádný problém

Zazářit na silvestrovské party? Žádný problém

Konec roku na spadnutí a vy ještě nevíte, co si obléknete na oslavu nového roku? Nebojte se. My to víme.
20.12.2018
Střihy pánských košil aneb Která komu sluší?

Střihy pánských košil aneb Která komu sluší?

Máte před sebou důležitou akci, na kterou potřebujete perfektně padnoucí košili? Víme, jaká vám sedne.
7.12.2018