Poslední rok střední školy nemusí být jen o učení. Trochu páry můžete upustit třeba na stužkováku. Typů stužkovacích večírků může být celá řada. Liší se už samotným provedením. A platí staré pořekadlo - jiný kraj, jiný mrav. Někde se jedná o samostatnou akci pro studenty maturitní třídy a jejich učitele, jinde taková stužková může být jen součástí maturitního plesu. A kromě různých druhů provedení má tato událost i různé označení - stužkovák, stužkáč, stužková - vždy jde ale o jedno. Slavnostně uvést studenta do posledního tažení na střední. A proto je důležité nepodcenit přípravu a vybrat si vhodné oblečení na stužkovací večírek. A je jedno, jestli jste ještě student, nebo učitel.


Co si obléknout na stužkovák?

Nacvičte si maturitní outfit a nahoďte na sebe něco slavnostního. Záleží samozřejmě na prostředí, kde se bude stužkovací večírek konat, formální oblečení je ale jistotou. Pokud je stužkování součástí maturitního plesu, jednoznačně vytáhněte ze skříně perfektně padnoucí oblek. Přípravu ale nenechávejte na posledních pár hodin před akcí. Pokud jste poslední dobou oblek moc často nenosili, je možné, že jste z toho, ve kterém jste oslňovali v tanečních, už vyrostli.

Není formální jako formální. Pokud dodržujete tradici večeře a následné zábavy například v pronajatém salonku restaurace, nemusíte nutně hledat a zkoušet svůj starý oblek. Raději si oblékněte společenské oblečení, ve kterém se dobře cítíte a na fotkách budete vypadat skvěle. Stačit tak mohou pánské společenské kalhoty se stylovou košilí. Abyste váhu celéhou outfitu podtrhli, nezapomeňte na pánské sako a vhodné doplňky.


Jak vypadá stužkovák?

Večeře a zábava

Jedna z variant stužkovací večírku je společná večeře třídy a pozvaných učitelů. Většinou těch, kteří v dané třídě učí. A také učitele. Během večera dojde také k pasování na maturanty a studenti dostanou stužku. Po naplánování jídla, rezervace a průběhu pasování přichází na řadu otázka, jakou zábavu připravit na stužkovák? Možností je celá řada. Připravte si například projektor a ukažte svým učitelům, jak jste vypadali v dětství. A můžete si takto i zasoutěžit. Nebo naopak o takové fotky poproste své učitele. A nebo pokud jste sám učitel, poraďte svým studentům, jak na to. Jdou do toho poprvé a většina z nich i naposled.

Součást maturitního plesu

Stužkování může být i součástí maturitního plesu, kde už potkáte kromě svých spolužáků a učitelů i rodiče, bývalé studenty a další. Typickou zábavou, kterou si maturanti připravují bývá předtančení nebo slavnostní polonéza při zahájení plesu. A odvážní studenti si pak připraví o půlnoci překvapení, které vypadá nejčastěji jako sehraná scénka nebo taneční vystoupení v převlecích.

Pánská ORIGINAL košile s dlouhým rukávem černá
 • Doprava zdarma
Bílá pánská košile vzorkovaná DX1892
 • S
  (17 ks)
  Doprava k Vám domů:
  Externí sklad (17 ks) Zasíláme do 4-7 pracovních dnů
 • M
  (53 ks)
  Doprava k Vám domů:
  Externí sklad (53 ks) Zasíláme do 4-7 pracovních dnů
 • L
  (54 ks)
  Doprava k Vám domů:
  Externí sklad (54 ks) Zasíláme do 4-7 pracovních dnů
 • XL
  (23 ks)
  Doprava k Vám domů:
  Externí sklad (23 ks) Zasíláme do 4-7 pracovních dnů
 • Doprava zdarma
Bílá pánská košile vzorkovaná DX1886
 • M
  (7 ks)
  Doprava k Vám domů:
  Externí sklad (7 ks) Zasíláme do 4-7 pracovních dnů
 • L
  (39 ks)
  Doprava k Vám domů:
  Externí sklad (39 ks) Zasíláme do 4-7 pracovních dnů
 • XL
  (38 ks)
  Doprava k Vám domů:
  Externí sklad (38 ks) Zasíláme do 4-7 pracovních dnů
 • XXL
  (14 ks)
  Doprava k Vám domů:
  Externí sklad (14 ks) Zasíláme do 4-7 pracovních dnů
 • Doprava zdarma
Pánská ELEGANT košile vzorkovaná bílá
 • Doprava zdarma
 • Sleva 10 %
Pánská ELEGANT košile s kontrastní vnitřní légou bílá
 • XXL
  (1 ks)
  Doprava k Vám domů:
  Skladem (1 ks)-35% Zasíláme do 24 hodin
 • Doprava zdarma
 • Sleva 35 %
Pánská ORIGINAL košile s dlouhým rukávem černá
 • Doprava zdarma

Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Dárky pro tchýni a tchána

Dárky pro tchýni a tchána

Přemýšlíte, jakým dárkem potěšíte tchána nebo tchýni? Dárky k Vánocům nebo narozeninám mohou dát zabrat. Zvlášť, když mají vše.
14.11.2018
3 důvody, proč ponožky nejsou zas tak špatný dárek

3 důvody, proč ponožky nejsou zas tak špatný dárek

Dostat nebo darovat ponožky k Vánocům není zas tak špatný nápad. Přečtěte si proč.
15.12.2018
Jak vybrat kabát?

Jak vybrat kabát?

Vybíráte zimní kabát a stále nevíte, který zvolit? Podívejte se na náš praktický návod, který Vám výběr toho správného kabátu usnadní.
26.12.2016
Jak nosit sako - etiketa

Jak nosit sako - etiketa

Víte jaké zvolit sako, kdy je vhodné zvolit jakou barvu a zda je můžete nosit rozepnuté? Náš návod vám pomůže se vyhnout společenským faux pas.
16.12.2016