Každému může vyhovovat něco jiného. Každý kousek se navíc hodí pro jinou příležitost. Pokud nevíte, jestli sáhnout po pánské tašce přes rameno, nebo po batohu, třeba vám výčet výhod a nevýhod obou praktických doplňků pomůže při rozhodování. Než totiž vyrazíte do města s taškou, nebo právě bahotem, měli byste zvážit pár věcí.

Velikost

Než začnete po bytě hledat svoji oblíbenou tašku přes rameno, se kterou vyrážíte na krátké obchůzky, spočítejte si, kolik si toho tentokrát s sebou berete. Nebude toho výjimečně více? Nebude se pro množství věcí hodit více batoh? Samozřejmě záleží na samotné velikosti tašky přes rameno a batohu. Pokud do tašky nacpete všechno, co potřebujete jen tak tak, začněte hledat raději nějakou větší. Nikdy totiž nevíte, co vám po cestě cvrnkne do nosu. Nenacpaná taška až po okraj navíc vypadá mnohem úhledněji, než taková, u které očekáváte každou vteřinou její otevření kvůli přeplnění.


Příležitost

Druhou věcí, kterou byste měli zvážit ještě předtím, než vyrazíte ven, je příležitost a místo, kam směřujete. Ačkoliv dnes jsou módní poměry velmi uvolněné a na ulici vídáme muže v obleku s batohem, věřte, že existuje i elegantnější varianta. Zvažte celkový design batohu nebo tašky přes rameno a podle toho si vyberte ten pravý doplněk. 
  • Vyrážíte oběhnout pár obchodů a nakoupit zásoby na další týden? Pak bez obav vsaďte na batoh, alespoň se vám do něj vejde všechno, pro co vás drahá polovička poslala.
  • Čeká vás důležité jednání a chcete udělat ten nejlepší dojem? Nepodceňte detaily a ze skříně vytáhněte koženou tašku přes rameno, do které uložíte všechny potřebné dokumenty. Nezapomínejte ale s elegantní taškou přes rameno spojit i elegantní outfit.

A samozřejmě móda

Móda je totiž důležitá, i když to na první pohled nemusí být zřejmé. Detaily tvoří dokonalost a správný gentleman by měl na dokonalý vzhled pamatovat. Proto vždy nejdřív zhodnoťte styl svého outfitu a podle toho přihlédněte k výběru tašky nebo batohu. Protože ty nemají jen praktickou funkci, jsou zároveň i módními doplňky.
  • Batoh se hodí ke sportovnímu outfitu. Oblékněte si pánské džíny, tričko a mikinu a vyrazte do ulic. Abyste doladili look k dokonalosti, nasaďte na hlavu kšiltovku.
  • Taška přes rameno nebo aktovka si rozumí s více elegantním způsobem oblékání. Nemusí to být přímo oblek. Stačí plátěné pánské kalhoty a padnoucí košile.

Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Dárky pro tchýni a tchána

Dárky pro tchýni a tchána

Přemýšlíte, jakým dárkem potěšíte tchána nebo tchýni? Dárky k Vánocům nebo narozeninám mohou dát zabrat. Zvlášť, když mají vše.
14.11.2018
3 důvody, proč ponožky nejsou zas tak špatný dárek

3 důvody, proč ponožky nejsou zas tak špatný dárek

Dostat nebo darovat ponožky k Vánocům není zas tak špatný nápad. Přečtěte si proč.
15.12.2018
Jak vybrat kabát?

Jak vybrat kabát?

Vybíráte zimní kabát a stále nevíte, který zvolit? Podívejte se na náš praktický návod, který Vám výběr toho správného kabátu usnadní.
26.12.2016
Jak nosit sako - etiketa

Jak nosit sako - etiketa

Víte jaké zvolit sako, kdy je vhodné zvolit jakou barvu a zda je můžete nosit rozepnuté? Náš návod vám pomůže se vyhnout společenským faux pas.
16.12.2016