Každému může vyhovovat něco jiného. Každý kousek se navíc hodí pro jinou příležitost. Pokud nevíte, jestli sáhnout po pánské tašce přes rameno, nebo po batohu, třeba vám výčet výhod a nevýhod obou praktických doplňků pomůže při rozhodování. Než totiž vyrazíte do města s taškou, nebo právě bahotem, měli byste zvážit pár věcí.

Velikost

Než začnete po bytě hledat svoji oblíbenou tašku přes rameno, se kterou vyrážíte na krátké obchůzky, spočítejte si, kolik si toho tentokrát s sebou berete. Nebude toho výjimečně více? Nebude se pro množství věcí hodit více batoh? Samozřejmě záleží na samotné velikosti tašky přes rameno a batohu. Pokud do tašky nacpete všechno, co potřebujete jen tak tak, začněte hledat raději nějakou větší. Nikdy totiž nevíte, co vám po cestě cvrnkne do nosu. Nenacpaná taška až po okraj navíc vypadá mnohem úhledněji, než taková, u které očekáváte každou vteřinou její otevření kvůli přeplnění.


Příležitost

Druhou věcí, kterou byste měli zvážit ještě předtím, než vyrazíte ven, je příležitost a místo, kam směřujete. Ačkoliv dnes jsou módní poměry velmi uvolněné a na ulici vídáme muže v obleku s batohem, věřte, že existuje i elegantnější varianta. Zvažte celkový design batohu nebo tašky přes rameno a podle toho si vyberte ten pravý doplněk. 
  • Vyrážíte oběhnout pár obchodů a nakoupit zásoby na další týden? Pak bez obav vsaďte na batoh, alespoň se vám do něj vejde všechno, pro co vás drahá polovička poslala.
  • Čeká vás důležité jednání a chcete udělat ten nejlepší dojem? Nepodceňte detaily a ze skříně vytáhněte koženou tašku přes rameno, do které uložíte všechny potřebné dokumenty. Nezapomínejte ale s elegantní taškou přes rameno spojit i elegantní outfit.

A samozřejmě móda

Móda je totiž důležitá, i když to na první pohled nemusí být zřejmé. Detaily tvoří dokonalost a správný gentleman by měl na dokonalý vzhled pamatovat. Proto vždy nejdřív zhodnoťte styl svého outfitu a podle toho přihlédněte k výběru tašky nebo batohu. Protože ty nemají jen praktickou funkci, jsou zároveň i módními doplňky.
  • Batoh se hodí ke sportovnímu outfitu. Oblékněte si pánské džíny, tričko a mikinu a vyrazte do ulic. Abyste doladili look k dokonalosti, nasaďte na hlavu kšiltovku.
  • Taška přes rameno nebo aktovka si rozumí s více elegantním způsobem oblékání. Nemusí to být přímo oblek. Stačí plátěné pánské kalhoty a padnoucí košile.

Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Tipy na nejlepší valentýnské dárky pro muže

Tipy na nejlepší valentýnské dárky pro muže

Lámete si hlavu, čím potěšit správného chlapa? Nás napadá hned několik možností na skvělý valentýnský dárek.
12.1.2019
Plesová sezóna je tady. Víte, jak se obléct na ples?

Plesová sezóna je tady. Víte, jak se obléct na ples?

Překvapte své známé skvělou volbou šatníku a chováním pravého gentlemana. S našimi radami se na plese neztratíte.
7.1.2019
Zazářit na silvestrovské party? Žádný problém

Zazářit na silvestrovské party? Žádný problém

Konec roku na spadnutí a vy ještě nevíte, co si obléknete na oslavu nového roku? Nebojte se. My to víme.
20.12.2018
Střihy pánských košil aneb Která komu sluší?

Střihy pánských košil aneb Která komu sluší?

Máte před sebou důležitou akci, na kterou potřebujete perfektně padnoucí košili? Víme, jaká vám sedne.
7.12.2018