Kravata dokáže pozvednout pánský outfit a zvýraznit osobnost. Stejně rychle ho ale může zkazit. Dodržujte pár základních pravidel, jak vybrat vhodnou kravatu, a vyvarujte se faux pas.

Správná délka a šířka kravaty

Už při výběru kravaty přemýšlejte nad její délkou a šířkou, které ovlivní celkový vzhled a dojem z oblečení. I když se v posledních letech objevuje trend takzvaných slim kravat. Příliš úzká kravata nemusí být vždy správnou volbou, sluší především hubeným mužům. Stejně tak příliš široké kousky, které byly oblíbené v 80. letech minulého století. Vždy sledujte aktuální trendy, pomohou vám k tomu například televizní pořady, kde moderátory oblékají zkušené kostymérky. Máte navíc velkou šanci, že se trefíte nejen do šířky kravaty, ale i do celkového stylu oblečení.

S délkou kravaty je to trochu jednodušší. Vždy se snažte uvázat kravatu tak, aby její širší konec dosahoval spony opasku u kalhot. Na první pokus se to nemusí vždy povést, neztrácejte ale hlavu. Trénink dělá mistra!

Materiál kravaty

Pokud myslíte nošení kravaty vážně, vyberte si kvalitní materiál. Na polyester rovnou zapomeňte a pořiďte si hedvábnou kravatu, která už na první pohled vypadá lépe. A vzhled je to nejdůležitější a jediné, proč kravatu nosit. Když se vám nepoštěstí najít hedvábnou kravatu, vsaďte na další přírodní materiály jako je vlna nebo kašmír, které vypadají stejně dobře.

Barva a vzor kravaty

Záleží na tom, kam s kravatou vyrazíte. Když neplánujete návštěvu soudu nebo divadla, můžete si s barevností a vzorem na kravatě vyhrát. Slaďte barevně kravatu s dalšími detaily na oblečení - třeba s ponožkami. Důvtipným způsobem je i ladění s tkaničkami u bot nebo s kapesníčkem v klopě saka. 

Při vybírání barvy kravaty se držte jednoduchého pravidla, že kravata by měla být vždy tmavší než je košile. Černá barva kravaty je jistotou, díky které nešlápete vedle. Kontrastní výjimkou jsou pak často černé košile s bílými kravatami, které jsou ale nejčastěji součástí dresscodu nebo uniformy.

Velikost límce košile

Dokonalá kravata dokonalý outfit nevykouzlí. Musíte přihlédnout i k šířce límce pánské košile. Tu ideální poznáte, když košili u límečku zapnete na poslední knoflíček a mezi krk a límec dokážete vsunout dva prsty. Správnou šřku límce košile nepodceňujte, moc úzký vás bude škrtit a příliš šiřoký se bude krabatit.

Rozvazujte po každém nošení

Kravata si musí odpočinout. Zvlášť, pokud je hedvábná. Každý uzlík totiž mírně poškozuje látku, kterou byste měli večer po celodenním nošení rozvávaz a uložit do přirozeného tvaru.Podělte se s přáteli o inspiraci

Kategorie článkuPodobné články

Dárky pro tchýni a tchána

Dárky pro tchýni a tchána

Přemýšlíte, jakým dárkem potěšíte tchána nebo tchýni? Dárky k Vánocům nebo narozeninám mohou dát zabrat. Zvlášť, když mají vše.
14.11.2018
Jak odstranit žmolky ze svetru?

Jak odstranit žmolky ze svetru?

Noční můra každého majitele svetru - žmolky. Jak je odstranit nebo jim rovnou předejít? A nejen ze svetru, objevit se můžou i jinde.
31.7.2018
Jak odstranit krev z oblečení

Jak odstranit krev z oblečení

Krev na oblečení na oblečení je zlý sen každého z nás. Občas se to však stane. Třeba u zubaře nebo jiným způsobem. Poradíme vám, jak ji efektivně odstranit a na co si dát pozor.
18.2.2018
Jak změřit pánské tričko

Jak změřit pánské tričko

Poradíme vám jak se správně změřit a srovnat míry s našimi produkty tak, aby vám triko sedlo jako ulité.
21.11.2017